Як редагувати Вікіпедію, не порушуючи ні чиїхось прав, ні закони? Як коректно дотримуватися авторських прав? Як зберегти право на приватність і захиститися від зайвого втручання держави?
У червні ми разом із партнерами з Creative Commons Ukraine та Лабораторії Цифрової Безпеки проведемо три вебінари про правову перспективу редагування Вікіпедії, де й обговоримо ці питання.
13 червня Максим Наумко, член Creative Commons Global Network та юрист у сфері ІТ-права, розповість про авторське право.
Поговоримо на такі теми:
- що таке вільні ліцензії і як вони впливають на наповнення Вікіпедії;
- як відсутність в Україні «свободи панорами» обмежує поширення вільних знань;
- який зв’язок між законодавством про авторське право та редагуванням Вікіпедії.
Зареєструватися можна за посиланням. Час початку вебінару — 19:00. Стежте за оновленнями у Фейсбук-події вебінару.

20 червня та 24 червня Віта Володовська та Максим Дворовий, представники Лабораторії цифрової безпеки, поділяться досвідом у сфері регулювання інформаційної свободи, зокрема приватності та свободи слова.
20 червня Максим Дворовий розповість про свободу в інтернеті. Де межа між законним обмеженням свободи інформації і зловживанням владою? Чому блокування Вікіпедії у Туреччині — це пряме порушення прав людини?
Зареєструватися можна тут. Час початку вебінару — 12:00. Стежте за оновленнями у Фейсбук-події вебінару.
24 червня Віта Володовська, фахівчиня у сфері медіаправа та прав людини, розкаже про приватність та дифамацію в інтернеті. Де межа між енциклопедичною користю та персональними даними? Як писати статті у Вікіпедії, щоб не порушувати прав людей чи організацій, про які ви пишете?
Зареєструватися можна тут. Час початку вебінару — 19:00. Стежте за оновленнями у Фейсбук-події вебінару.
Усі три вебінари пройдуть у додатку Zoom та транслюватимуться на наш YouTube-канал. Учасники зможуть поставити запитання: як у Zoom, так і на YouTube. Посилання на подію в Zoom надійде зареєстрованим учасникам поштою.
Цей допис було оновлено 17 червня.