«Вікімедіа Україна» та «Детектор медіа» проведуть Місячник журналістики у Вікіпедії

З 15 червня по 15 липня відбудуться тематичні вебінари для вікіпедистів та журналістів у межах Місячника журналістики в українській Вікіпедії. Також протягом місяця запрошуємо писати та покращувати статті на тему журналістики та медіаграмотності у Вікіпедії. Проєкт організовують «Детектор медіа» та «Вікімедіа Україна»

Місячник журналістики має на меті ближче познайомити українських журналістів з тонкощами використання Вікіпедії, а вікіпедистів — з основами медіаграмотності та аналізу інформації в ЗМІ і журналістськими стандартами. Це спільний проєкт громадських організацій «Детектор медіа» та «Вікімедіа Україна»

Журналісти на прес-конференції (Kai Mörk, CC BY 3.0 de)

Протягом місяця планується серія вебінарів та онлайн-обговорень.

Вебінари для вікіпедистів від журналіста «Детектора медіа» Ярослава Зубченка:

  • 23 червня — «Як читати новини критично»
  • 11 липня — «Експерти та експертиза»

Вебінари для журналістів від «Вікімедіа Україна»:

  • 8 липня — «Як створювати та редагувати статті у Вікіпедії: основні правила та принципи, яких слід дотримуватися, аби створити хорошу статтю»
  • 15 липня — «Як журналісти можуть ефективно користуватися Вікіпедією у роботі»

Також у межах проєкту планується обговорення питання авторитетності ЗМІ як джерел в українській Вікіпедії між вікіпедистами та експертами з медіаграмотності.

Час і деталі реєстрації на кожну з онлайн-подій оголосимо окремо; стежте за нашими новинами у соцмережах.

Під час Місячника журналістики в українській Вікіпедії запрошуємо створювати та поліпшувати статті про журналістику. Учасники можуть започатковувати та покращувати статті на будь-які теми, пов’язані із журналістикою, але особливо заохочуємо писати про українську журналістику та на теми, що безпосередньо стосуються медіаграмотності. Найбільш активні учасники отримають сувеніри.

«”Детектор медіа” постійно відстежує і розповідає про маніпуляції і фейкову інформацію, які трапляються в ЗМІ. Попри це, подібні матеріали медіа все одно можуть стати джерелами для статей у Вікіпедії. Місячник журналістики для нашої організації — це можливість розповісти авторам онлайн-енциклопедії про ознаки потенційно фейкової інформації,  про те, яким ЗМІ можна довіряти, а яким — ні. Група видань «Детектор медіа» та інші українські проєкти, які працюють над перевіркою фактів та боротьбою з дезінформацією, можуть бути для вікіпедистів базою для перевірки тих чи інших джерел», — наголошує голова громадської організації «Детектор Медіа» Наталія Лигачова.

«Вікіпедія — це найбільша онлайн-енциклопедія у світі, і її часто використовують журналісти. Якщо користатися нею правильно і розуміти, як вона працює, Вікіпедія може бути дуже корисною для представників ЗМІ: наприклад, слугувати репозитарієм якісних безкоштовних зображень чи джерелом для аналізу тих чи інших суспільних тенденцій. Тому нашою метою у рамках цього проєкту є не лише покращити висвітлення журналістики у Вікіпедії, а й розповісти українським медійникам, як правильно використовувати Вікіпедію у своїй роботі», — коментує член громадської організації «Вікімедіа Україна» та робочої групи із підготовки Місяця журналістики Олександр Гаврик.

Сторінка акції у Вікіпедії: http://journalism.wikimedia.org.ua

Опубліковано у Анонси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s