#SheSaid: марафон «Це сказала вона» у Вікіцитатах

10—24 грудня в українських Вікіцитатах, одному з проєктів Вікімедіа, проходить марафон «Це сказала вона», присвячений тому, щоб наповнити Вікіцитати висловлюваннями видатних жінок. Українська акція проходить в межах міжнародної кампанії #SheSaid, яка вже відбулась у Вікіцитатах італійською, французькою, іспанською, сербською мовами.

Це сказала вона,
Я ніколи не була духовно нижча за оточення, але завжди була самітна, ніхто мене не розумів, ніхто не люив, бо я для них була надто розумна і надто поважна, а коли я закохувалась у когось, він виявлвся боягузом, а мені таких не треба.
Ольга Кобилянська.
Українська можерністська письменниця, рання учасниця модерністського руху на Буковині.
Допоможіть представити більше її висловлювань в українських Вікіцитатах

Зараз в українських Вікіцитатах  з майже 4 000 статей про осіб лише близько 470 статей про жінок (11,9 %). Мета акції — зробити більш видимими досягнення жінок та показати їхню роль в історії, зокрема через наповнення Вікіцитат.

«Рух за поширення вільних знань в інтернеті багатогранний. Найвідомішим ресурсом, де волонтери створюють і поширюють вільні знання є Вікіпедія, але існують й інші проєкти: можна наповнювати своїми світлинами Вікісховище, ділитися досвідом з подорожей у Вікімандрах, поліпшувати вільну бібліотеку Вікіджерела. Вікіцитати один з таких проєктів. Долучитися до нього просто, слід виконувати мінімальні вимоги вибрати значиму особу і додати цитати з посиланням на джерела. Попри те, що вікіпроєкти постійно наповнюються, існують прогалини, які ми прагнемо заповнювати. Тема представлення жінок є однією з таких прогалин. Тому ми долучаємось до міжнародної кампанії #SheSaid, яку ініціювали активістки Wiki Loves Women», зазначив Сергій Липко, адміністратор українських Вікіцитат.

Взяти участь у марафоні можуть усі охочі. Для цього потрібно:

  1. Зареєструватися у Вікіцитатах. 
  2. Створити або поліпшити протягом 10—24 грудня якомога більше статей про жінок (теми можна обрати із пропонованих на сторінці марафону або вибрати самостійно).
  3. Додати хештег #SheSaid в описі редагування при створенні чи доповненні статей, а також позначити свій внесок у розділі «Учасники».
Це сказала вона
Жінка з голосом за визначенням є сильною жінкою. Однак знайти цей голос може бути дуже непросто.
Мелінда Гейтс
немає у вікіцитатах.
Допоможіть представити її думки українською у Вікцитатах.
Долучайтесь до марафону Це сказала вона

Активні учасники та учасниці проєкту (котрі створять або суттєво поліпшать принаймні три статті про жінок з дотриманням усіх правил Вікіцитат) отримають сувеніри від організаторів. Створені та поліпшені статті мають відповідати правилам проєкту Вікіцитати. Відвідайте Довідку, де знайдете поради з редагування та створення статей.

Сторінка марафону в українських Вікіцитатах за посиланням.

Марафон проходить за підтримки ГО «Вікімедіа Україна» та ініціативи Wiki Loves Women.

Опубліковано у Вікітижні, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s