У Вікіпедії пройде Місяць культурної дипломатії України

«Ukraine Everywhere» — із таким закликом з 10 лютого по 10 березня 2021 року у Вікіпедії відбудеться «Місяць культурної дипломатії України».

Мета проєкту — покращити статті про Україну та українську культуру українською та іншими мовами. До участі в проєкті організатори — Міністерство закордоних справ України, Український інститут та ГО «Вікімедіа Україна» — запрошують долучатися всіх охочих.

«Цифровий світ зробив кожну людину автором і видавцем: ви можете опублікувати текст, який стане доступним усім користувачам інтернету на планеті. І так само, завдяки цьому кожен може бути амбасадором своєї культури — достатньо лише писати там, де це зможуть прочитати. Вікіпедія є для цього чудовим майданчиком: понад 1,5 мільярда відвідувань щомісяця говорять про те, що це справді глобальний ресурс, статті в якому не залишаться непоміченими», — коментує Антон Процюк, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна».

Сьогодні Вікіпедія є найпопулярнішим джерелом інформації на найрізноманітніші теми. Щомісяця онлайн енциклопедія отримує понад 15 мільярдів відвідувань і входить до десятки найвідвідуваніших сайтів у світі. Організатори конкурсу переконані, що доповнити статтю у Вікіпедії не складніше, ніж написати допис у соцмережах. Проте статтю у Вікіпедії прочитають більше людей: наприклад, стаття «Українське бароко» існує 15-ма мовами, у 2020 році її подивилися сумарно 150 тисяч разів.

«Вікіпедія — це можливість розповісти всьому світу про важливі українські явища, імена і події зрозумілою для читача мовою. Необхідність посилатися на джерела інформації у статтях на Вікіпедії забезпечує їхню нейтральність та об’єктивність. Для нас важливо проявити слід, який залишили українці у світовій культурі, та залучити до цього якомога більше однодумців», — вважає Ксенія Калина, програмна менеджерка Українського Інституту.

В рамках проєкту планується проведення двох вебінарів 17 лютого (українською мовою) та 19 лютого (англійською мовою), які допоможуть ознайомитися або ж краще розібратися з написанням статей до Вікіпедії.

Посилання для реєстрації на вебінар

Подія у Фейсбуці


Контакт з усіх організаційних питань: info@wikimedia.org.ua

Контакт для преси: kseniia.kalyna@ui.org.ua

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Анонси, Вікіпедійне, Культура і мистецтво. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to У Вікіпедії пройде Місяць культурної дипломатії України

  1. Ganna Onkowich коментує:

    Дякую. 

    4 лютого 2021, 15:42:47, від “Вікімедіа Україна” :

    користувач Vira Motorko оприлюднив: ” «Ukraine Everywhere» — із таким закликом з 10 лютого по 10 березня 2021 року у Вікіпедії відбудеться «Місяць культурної дипломатії України». Мета проєкту – покращити статті про Україну та українську культуру українською та іншими мовами. До участ”

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s