Право на здорове довкілля. Долучайтеся до кампанії #WikiForHumanRights від Фонду Вікімедіа та ООН

Офіційний старт кампанії відбудеться під час онлайн дискусії сьогодні о 18:00. Приєднатися до дискусії можуть усі охочі.

Jasmina El Bouamraoui та Karabo Poppy Moletsane, CC-0

15 квітня представники Фонду Вікімедіа, Програми ООН з довкілля та Управління Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR) проведуть онлайн дискусію про важливість вільних знань, які знайомлять із правами людини на здорове навколишнє середовище. Долучитися до розмови і ставити запитання можуть усі охочі.

Зустріч розпочнеться о 18:00 за київським часом і триватиме 1,5 години. Мови, якими перекладатимуть дискусію: англійська, французька, арабська, іспанська та китайська.

Подія пройде через Zoom, для участі потрібно зареєструватися.

Серед учасників зустрічі — Спеціальний Доповідач ООН з питань прав людини та довкілля Девід Бойд; Джой Агепонг з Відкритого фонду Західної Африки; та молодіжні чемпіони з прав людини Себастьян Бенфельд (Чилі) та Нікі Беккер (Аргентина).

Ця дискусія є офіційним стартом нової кампанії в межах проєкту #WikiForHumanRights. У 2021 році кампанія приурочена до Дня Землі та закликає волонтерів в усьому світі наповнювати Вікіпедію та інші вікімедійні проєкти знаннями про права людини в контексті безпеки навколишнього середовища, зокрема, розповідати про спільноти, які страждають від зміни клімату, забруднення, втрати біорізноманіття.

Кампанія триватиме з 15 квітня до 15 травня і включатиме низку локальних подій, а також глобальну акцію — WikiForHumanRights Challenge. Долучитися до акції можуть усі охочі, створюючи й доповнюючи статті про права людини й здорове довкілля у будь-якому мовному розділі Вікіпедії. Переможці акції отримають призи.

Запрошуємо підтримати кампанію #WikiForHumanRights та ділитися знаннями про екологічну безпеку і права людини у вікіпроєктах українською мовою. Також долучайтеся до проєктів, присвячених довкіллю, які організовує Вікімедіа Україна. Один із таких проєктів — фотоконкурс «Вікі любить Землю», що пройде в Україні вже влітку.

#WikiForHumanRights — проєкт, який Фонд Вікімедіа і Управління Верховного комісара ООН з прав людини (OHCHR) започаткували у грудні 2019 року, прагнучи зробити права людини доступнішими, зокрема завдяки поширенню інформації про них.

Опубліковано у Анонси, Поточні події, Публічні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s