Австрійський тиждень у Вікіпедії

З 26 жовтня до 16 листопада пройде другий за час існування української Вікіпедії Австрійський тиждень. Основне завдання акції — збільшити кількість якісних статей, присвячених Австрії у всіх вимірах життя та минулого в українській Вікіпедії.

Основною метою Тижня є стандартизація, поліпшення, розширення й збільшення кількості якісних статей на вибрану австрійську тематику. На сьогодні, на жаль, тема Австрії є не дуже популярною серед редакторів та редакторок Вікіпедії й відповідно не дуже розвиненою: багато статей є у вкрай незадовільному стані, містять застарілу інформацію. Водночас, Австрія є важливою частиною минулого України та розвитку української думки в цілому. Ця країна дуже багата на мистецьку спадщину та є однією із найяскравіших на культурній мапі світу.

Учасники та учасниці марафону можуть створювати та покращувати статті з вибраного переліку добрих та вибраних статей німецької Вікіпедії, та, звісно, користуватися додатковими джерелами.

Наразі українською мало якісних статей про мистецтво, минуле і видатних діячів цієї країни, а ті статті що існують, часто є меншими за аналоги в іншомовних розділах. Наприклад, немає статей українською про кінофестивалі в Австрії, замки Ебельзберга, Шраттенталь, Гаґен (Лінц), композитора Франца Йосипа Ауманна та десятки інших тем.

Чимало існуючих статей потребують суттєвого доопрацювання. Покращувати варто статті навіть на основні теми: як от Відень, історія Австрії, природа Австрії тощо. Є чому повчитись для написання аналогічних статей такого ж рівня і в українській Вікіпедії.

Портрет Аделі Блох-Бауер I. Густав Клімт

Тож запрошуємо покращувати, доповнювати статті, списки та шаблони, що стосуються австрійської тематики. Їх ви можете знайти на сторінці Тижня.

Внесок учасників оцінюватиметься за кількісними та якісними показниками. 

Активні учасники отримають сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна» та партнерів Тижня в Україні: Австрійський культурний форум у Києві та Австрійське бюро кооперації у Львові. Кілька переможців отримають особливі подарунки від організаторів; шанси на перемогу значно вищі, якщо ви доведете хоча б одну створену статтю до статусу «доброї» чи «вибраної» (Детальніші правила отримання відзнак читайте на сторінці тематичного Тижня).

Усі статті повинні бути написані з дотриманням правил та настанов Вікіпедії, текст статей не може містити плагіат та невичитаний машинний переклад. Також слід дотримуватися авторських прав, енциклопедичного стилю текстів. Створені та поліпшені сторінки повинні мати розмір щонайменше 4500 байтів. 

Після започаткування чи покращення статті додавайте на її сторінку обговорення відповідний шаблон: на новостворені статті — {{2021AustriaHerbst-week-new}}, на поліпшені — {{2021AustriaHerbst-week-improved}}. Якщо ви раніше не редагували Вікіпедію, але хочете спробувати і долучитися до Тижня, скористайтесь нашим набором корисних посилань.

Детальні умови участі, теми статей до започаткування та доповнення шукайте на сторінці Тижня.

Опубліковано у Вікітижні, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Австрійський тиждень у Вікіпедії

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s