Найкращі світлини української частини фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2021»

В українській частині найбільшого міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2021» обрали 10 найкращих світлин об’єктів культурної спадщини. У 2021 році на конкурс учасники подали понад 25 тисяч світлин та відео пам’яток культури України. Про його результати розповідаємо у цій статті. 

Найкращими за якістю, композицією, енциклопедичністю журі обрало світлини пам’яток у Києві і Севастополі та  Закарпатській, Харківській, Луганській, Львівській, Івано-Франківській, Одеській, Хмельницькій областях. Ці фотографії представлятимуть Україну на міжнародному етапі конкурсу, де будуть змагатися із переможцями з інших країн. 

«Конкурс «Вікі любить пам’ятки» має на меті зібрати фотографії всіх об’єктів нерухомої спадщини світу. Ми хочемо як проілюструвати статті про вітчизняну культурну спадщину у Вікіпедії, так і привернути увагу до стану збереженості пам’яток. У конкурсі може взяти кожен: є професіональні фотографи, краєзнавці, редактори Вікіпедії, а часто це просто небайдужі до збереження культурної спадщини люди. Приємно, що десятка найкращих фото, які представляють Україну на міжнародному етапі, дуже різноманітна — від Києва до невеликого села на Луганщині, від мостів у Карпатах до давніх руїн Севастополя», — прокоментував  Микола Козленко, адміністратор української Вікіпедії, член організаційного комітету «Вікі любить пам’ятки».

Найкращі світлини «Вікі любить пам’ятки 2021»:

Перше місце

«Завдяки вдалому освітленню та багатоплановій композиції це фото асоціюється з давнім живописним полотном — кадр, як картина» — прокоментувала аерофото членкиня журі, художниця й фотографиня, Тетяна Павлик.

Друге місце

«Виразна та яскрава презентація собору у міському середовищі, вдале освітлення та ракурс, загальне відчуття радості та свіжості. Непогана, як для аерофото, технічна якість»,  — оцінила світлину членкиня журі, фотографиня, мандрівниця Наталія Шестакова.

Третє місце

Членкиня журі, заслужена працівниця культури України, Галина Войцехівська високо оцінила композицію світлини: «Висока технічна якість фото, вдало обраний ракурс; освітлення підкреслює поєднання кольорів самої церкви та навколишнього середовища». А Надія Лиштва, архітекторка, членкиня журі конкурсу, звернула увагу на те, що зображень пам’ятки мало: «Передивившись простори інтернету, здивувалась наскільки мало фотографій цієї пам’ятки. Що робить це фото ще більш унікальним».

Сам автор прокоментував свою мотивацію взяти участь у конкурсі так: «я часто користуюсь Вікіпедією, хочу внести і свій, може і невеликий, внесок у цю справу. Та й збереження пам’яток історії і культури — цікава для мене тема».

Четверте місце

«Фото вражає вдалим використанням геометрики архітектурних споруд та міського ландшафту, глибиною та багаторівневістю ракурсу. Монохромність підсилює світлину, архітектурний стиль пам’ятки вигідно відтіняється сучасною архітектурою, що досить рідко вдало вдається передати у фотографії, на цій — автору вдалось ідеально підсилити співіснування старовини та сьогодення», — прокоментувала світлину членкиня журі, історикиня Яна Тимошенко.

Сергій пояснив своє рішення взяти участь у конкурсі так: «Я — фотограф. Як і художнику, так і фотографу потрібен глядач. Ось я й ділюся своїми фотографіями в соціальних мережах і в різних конкурсах, щоб отримати визнання».

П’яте місце

«Гарні композиція і кольори. Тіні і відблиск сонця ліворуч додають краплинку сюрреалізму», — прокоментував світлину член журі, фотограф Андрій Макуха. Про ракурс та зйомку роботи також поділилася враженнями Наталія Шестакова:«Вдале представлення дуже популярної пам’ятки; цей ракурс також широко презентований і дуже виразно виглядає на світлині завдяки чудовому поєднанню часу зйомки, освітлення, кольорів, елементів зовнішнього ландшафту, що стало можливим, звісно, завдяки майстерності фотографа».

Для Сергія основна причина брати участь у конкурсі, це «популяризація за допомогою фото рідного краю та України».

Шосте місце

Сьоме місце

Членам журі сподобався мальовничий краєвид світлини. Схвальні відгуки отримала композиція кадру. Зауваження стосувалися тільки технічної якості. Член журі, фотограф, мандрівник, Сергій Криниця пояснив зауваження до фото так: «Ракурс гарний, щодо техніки так, на жаль свої обмеження накладає технічна можливість камери дрону».

Восьме місце

Світлані Кравчук, фотографині, членкині журі, сподобалася кольорова гама зображення: «Добре виконана фотографія по композиції та кольорам, особливо красивий пастельний колір». «Космічна легкість важких каменів. Гарна ілюстрація», — прокоментувала роботу інша членкиня журі, редакторка Вікіпедії Анна Хроболова. Окремі зауваження стосувались лише обробки країв капітелей колон.

Дев’яте місце

«Блискуча презентація однієї з головних пам’яток Одеси завдяки дуже вдалій композиції в оточенні історичної забудови та парків, портових споруд, моря та ландшафту віддалених районів міста. Вечірнє міське освітлення та кольори неба та моря створюють додатковий ефект святковості, веселого піднесення, радості від повноти та бурхливості життя. Гарна як для вечірнього аерофото технічна якість зображення», — оцінила роботу Наталія Шестакова. 

Десяте місце

«Композиційно цікаве і водночас суперечливе фото через зміщений логічний центр», —  сказала про фото Яна Тимошенко. «Прекрасне фото інтер’єру, як за якістю, так і композиційно (враховуючи обмеження, викликані розміром внутрішнього приміщення)»,  —  прокоментувала фото Надія Лиштва.

У межах конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2021» визначали авторів найкращих фотографій; учасників, що сфотографували найбільшу кількість об’єктів, загалом та за областями; а також конкурсантів, які вперше взяли участь у фотозмаганні. Окрім основного конкурсу цього року проходили спеціальні номінації «Віа Регіа Україна», «Єврейська спадщина», «Млини», «Пам’ятки Подесення», «Квіти України», «Пам’ятки національно-визвольної боротьби», «Відео» та «Аерофото». Переможці частини спецномінацій вже оголошені, інших — опублікуємо незабаром.

Топ-125 світлин за оцінками журі можна переглянути за цим посиланням, а також дізнатися більше про процес відбору.

20 лютого о 14:00 пройде запрошуємо долучитися до урочистої церемонії нагородження переможців фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Для участі у події потрібно зареєструватися за посиланням

Вітаємо переможців та дякуємо всім учасникам за подані роботи! 

Опубліковано у Результати, Рейтинги, Статистика | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s