Робимо Вікіпедію надійнішою разом, долучаємось до міжнародної акції для бібліотекарів #1Lib1Ref

Запрошуємо бібліотекарів, бібліотекарок та всіх охочих долучитися до міжнародної акції #1Lib1Ref в українському розділі Вікіпедії, що триватиме синхронно із світом — з 15 травня до 5 червня. Її метою є покращити перевіреність фактів у Вікіпедії та допомогти наповнити найбільшу онлайн-енциклопедію посиланнями на авторитетні джерела.

Сьогодні, як ніколи, світ потребує надійної інформації з таких джерел, як Вікіпедія, що пропонує безкоштовні, доступні кожному знання.

Один із багатьох способів поліпшення Вікіпедії — долучитися до #1Lib1Ref. Це регулярна міжнародна акція, яка з 2016 року проводиться у першу чергу для бібліотекарів (назва походить від англомовного скорочення фрази «один бібліотекар, одне посилання»). Утім, долучатися до акції можуть усі охочі, додаючи до статей посилання на авторитетні джерела.

Щоб долучитися, додайте якомога більше авторитетних джерел до статей, які цього потребують та гештеґ #1Lib1Ref в описі змін при збереженні редагування. Детальні умови та покрокова інструкція участі на сторінці акції у Вікіпедії.

До речі, посилань на авторитетні джерела потребують не лише статті у Вікіпедії, а й у сестринських проєктах: Вікіцитатах, Вікімандрах, Вікіданих та інших, такі редагування також варто позначати гештеґом #1Lib1Ref в описі змін.

ГО «Вікімедіа Україна» вже втретє запрошує долучатись до міжнародного заходу. Запрошуємо переглянути запис вебінару, що допоможе ближче познайомитись із акцією, її метою, де демонстрували кроки, які потрібно зробити, щоб взяти участь.

Доєднатись до ініціативи можна також перевіряючи внесок інших учасників. Якщо ви маєте бажання та можливість допомогти із патрулюванням з 15 травня до 20 червня, вмієте пояснити правила Вікіпедії та умови ініціативи простими словами, а найголовніше доброзичливо ставитесь до новачків — записуйтесь на сторінці обговорення акції у Вікіпедії за посиланням.

У мирний час ми пропонували активним учасникам сертифікати участі та сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна», однак наразі не маємо можливості здійснювати поштові відправки. З радістю повернемось до цієї практики після перемоги, а поки можемо запропонувати офіційний сертифікат участі в електронному форматі. Якщо ви б хотіли отримати його, будь ласка, вкажіть про це на сторінці обговорення акції

Цього року  році ГО «Вікімедіа Україна» вже вдруге закликає долучитись до кампанії #1Lib1Ref в українській Вікіпедії. З 15 січня до 5 лютого 2022 року понад 50 користувачів зробили понад 1000 корисних редагувань у 700+ статтях на різні теми із використанням гештеґу #1Lib1Ref та його варіацій.

З-поміж Вікіпедій мовами Центрально-Східної Європи за кількістю учасників ми випередили мовні розділи сербською, польською, македонською; а за кількістю статей — ще й румунською та чеською мовами.

Долучіться до ініціативи #1Lib1Ref та допоможіть поліпшити найбільшу світову онлайн-енциклопедію! 
За додатковою інформацією звертайтесь за адресою glam@wikimedia.org.ua.

About Hanna Osadchuk

Координую освітні програми та БоГеМА. Ваша контактна особа для співпраці зі школами, університетами, бібліотеками, галереями, архівами, музеями. Спільно творитимемо нову якість вільних знань українською!
Опубліковано у Анонси, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Робимо Вікіпедію надійнішою разом, долучаємось до міжнародної акції для бібліотекарів #1Lib1Ref

  1. Сповіщення: Дайджест новин «Вікімедіа Україна» за квітень — травень 2022 року | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Всеукраїнський день бібліотек 2022: головні проєкти програми «БоГеМА» | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s