Початок війни у рідному Харкові — історія Наталії Ластовець

Ми продовжуємо розповідати історії українських вікімедійців та вікімедійниць під час війни. Попередні історії читайте за посиланням.

Наталія Ластовець (користувачка EleNte) — українська вікімедійниця, членкиня Правління громадської організації «Вікімедіа Україна», організаторка багатьох проєктів та кампаній, зокрема Конкурсу наукових фотографій, «Вікіпедія для школи» та інших освітніх проєктів.

Повномасштабне російське вторгнення Наталія Ластовець зустріла у рідному Харкові: «Я проспала початок вторгнення і замість того, щоб прокинутись о 5:00 як всі від вибухів, прокинулась від дзвінка моєї подруги, яка спитала чи збираюся я їхати з міста. 

24 лютого я ще встигла прийти на роботу, увімкнути комп’ютер і навіть попити чаю з колегами, а вже після цього піти додому. Втім, у мене ще з’явилася нагода і почути, і відчути як воно — жити у прифронтовому місті, і навіть навчитися розрізняти різні види вибухів та пострілів. 

Тільки через тиждень я виїхала з Харкова, за що дуже вдячна своєму двоюрідному брату Євгену. Він був одним з тих, хто наполягав на евакуації після того, як почали цілеспрямовано знищувати електричні підстанції міста. Дорога не була легкою, але я відчувала справді шалену підтримку від рідних і друзів, за що їм велика подяка».  

До великої війни Наталія займалася написанням статей про науковців та науковиць, брала активну участь в організації різноманітних конкурсів та кампаній: «Найбільше часу я приділяла діяльності у межах повноважень відповідальної за “Підвищення участі” громадської організації “Вікімедіа Україна”. Також, буквально за 11 днів до початку повномасштабного вторгнення, ми провели церемонію нагородження “Конкурсу наукових фотографій” 2021 — проєкту, який мене захоплює і надихає вже декілька років». 

Як і для багатьох вікімедійців, повномасштабна війна суттєво вплинула на діяльність Наталії у вікіпроєктах: «На жаль, моя активність зменшилась і поки дуже поступово відновлюється. Для цього є багато причин, але всі вони у порівнянні з війною звучать якось непереконливо. Зараз я фокусуюся на роботі у Правлінні «Вікімедіа Україна» та аналізі категорій в українській Вікіпедії, над яким також варто працювати».

«Поза вікіпроєктами я працюю у Харківському національному університеті радіоелектроніки: викладаю “Українське фахове мовлення” та “Історію української державності”. Граю на фортепіано, вишиваю і пишу вірші, коли є для цього натхнення» — розповіла Наталія Ластовець.

Опубліковано у Особистості | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Початок війни у рідному Харкові — історія Наталії Ластовець

  1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s