Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад 2022 року

У цьому випуску щомісячного дайджесту новин від ГО «Вікімедіа Україна» розповідаємо про найцікавіші події, що минули, та актуальні можливості для української вікіспільноти під час війни.

На фото: Городище «Скелька» поблизу села Олександрівка. У 2020 році воно стало найкращою світлиною Херсонської області за результатами конкурсу «Вікі любить пам’ятки». 

Донедавна через цю територію проходила лінія фронту, поки 11 листопада Збройні сили України не звільнили правобережжя Херсонщини.

Актуальні події та можливості

До 24 листопада в українській Вікіпедії проходить щорічний марафон «Це зробила вона». Його мета — висвітлити досягнення жінок, зокрема захисниць України, у Вікіпедії. Детальніше про марафон за посиланням.

​​До 30 листопада у Вікіцитатах триває марафон «Це сказала вона». Мета кампанії — наповнити Вікіцитати новими статтями про видатних жінок. Більше у нашій статті.

До 30 листопада триває Тиждень української мови та літератури у Вікіпедії. Метою проєкту є створити і поліпшити якомога більше статей на тему української мови та літератури. Читайте детальніше у нашій статті

​​До 11 грудня триває тематична кампанія «Фантастична осінь» 2022. Її мета — наповнити українську Вікіпедію якісними статтями на теми фантастичних книг, фільмів, серіалів та їх авторів. Більше читайте за посиланням.

До 25 листопада триває публічне обговорення плану роботи ГО «Вікімедіа Україна» на 2023 рік. Долучайтеся текстово за посиланням; також приєднуйтеся до онлайн-зустрічі о 19:30 у четвер 17 листопада (щоб отримати посилання на зустріч, напишіть на info@wikimedia.org.ua).

Майбутні події

20 листопада — 20 грудня відбудеться «Конкурс наукових фотографій» 2022. Його метою є наповнити вікіпроєкти якісними медіафайлами на наукову тематику. Детальніше про умови проведення цьогорічної кампанії ми розповімо згодом.

 Минулі події

14—16 жовтня у місті Охрид, Північна Македонія, відбувся Wikimedia CEE Meeting — щорічна конференція вікіспільноти Центрально-Східної Європи. Детальніше про виступи української спільноти читайте у нашій статті.

До 31 жовтня тривала українська частина фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2022.  У ній взяли участь 292 учасники та учасниці, які завантажили 13 982 робіт, завдяки чому Україна посіла четверте місце у світі за кількістю поданих світлин. Наразі журі підбиває підсумки кампанії.

8 листопада ​​для вікіспільноти відбувся тренінг із гендерного балансу в медіа. Його провели ГО «Вікімедіа Україна» та Національний Демократичний Інститут (НДІ). Тренінг став можливим завдяки фінансовій підтримці Швеції. 

Цікаві публікації та відео

Вікіконференцію 2022 завершено: як це було?

Початок війни у рідному Харкові — історія Наталії Ластовець

Українська спільнота взяла участь у зустрічі вікімедійців Центрально-Східної Європи

Keeping calm and improving Ukrainian Wikipedia during the war — story of user BruneiWMUA

Міжнародні події

29 жовтня Вікідані відсвяткували свій десятий день народження. До цього дня міжнародна спільнота організувала серію онлайн-подій

Опубліковано у Анонси, Щомісячний дайджест | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s