Долучайтеся до Тижня української мови та літератури у Вікіпедії до кінця листопада

День української писемності та мови завжди був важливим святом, але особливо він актуальний цього року — українська мова і література є важливим маркером нашої ідентичності в момент, коли вся Україна бореться з російською збройною агресією.

З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики спільно з ГО «Вікімедіа Україна» розпочинає «Тиждень української мови та літератури у Вікіпедії», який триватиме з 9 до 30 листопада. Метою проєкту є створити і поліпшити якомога більше статей на цю тематику в україномовному розділі Вікіпедії.

«Мені приємно, що традиція, яку ми започаткували минулого року разом із громадською організацією «Вікімедіа Україна», приурочивши Тиждень української мови у Вікіпедії до Дня української писемності та мови, прижилася. Особливо приємно, що цього року, навіть в умовах російської агресії, нам вдається повторити цей захід і привернути увагу до теми української мови та літературних надбань України. Думаю, сьогодні вже значно більше наших співгромадян розуміє важливість і необхідність володіння та використання української мови як невіддільного атрибута української державності. Не менш важливими є також знання про українську мову й українську літературу», — зазначив Ростислав Карандєєв, перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Кампанія розпочинається 9 листопада і триватиме до 30 листопада включно. Долучитися можуть усі охочі — для цього потрібно зареєструватися у Вікіпедії та створити чи поліпшити принаймні одну статтю на тему української мови та літератури.

Для найактивніших учасників та учасниць, а також для авторів найкращих статей, передбачені сувеніри та призи.

«Українська Вікіпедія є найбільшою україномовною енциклопедією, коли-небудь створеною — зараз вона налічує понад 1,2 мільйона статей. Із повномасштабним російським вторгненням популярність Вікіпедії в Україні лише збільшилася: мільйони українців та українок звертаються до проєкту для того, щоб дізнатися корисну інформацію та отримати важливий контекст. Однак Вікіпедія — це проєкт, який постійно розвивається, і чимало статей українською мовою або ще загалом не створені, або потребують покращення. Цією ініціативою ми ставимо на меті допомогти покращити висвітлення в українській Вікіпедії таких важливих тематик, як українська мова та література», — зазначив Ілля Корнійко, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».

Читайте детальніше про умови, вимоги до статей та призи на сторінці марафону у Вікіпедії.

Опубліковано у Анонси, Поточні події | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Долучайтеся до Тижня української мови та літератури у Вікіпедії до кінця листопада

  1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за жовтень — листопад 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s