Українські вікіпедисти розповіли в Європейському парламенті про боротьбу з російською дезінформацією

1 грудня представники «Вікімедіа Україна» Микола Козленко та Антон Процюк розповіли у Європейському парламенті про роботу української Вікіпедії під час війни та досвід протистояння дезінформації. Вони також взяли участь у зустрічі європейських вікімедійних організацій на тему адвокації вільних знань у Брюсселі. Детальніше про ці події розповідаємо у нашій статті.

Фото: Maciej Nadzikiewicz, CC BY-SA 4.0

Доповідь у Європейському парламенті

1 грудня асоціація «Вікімедіа Європа» та депутат Європейського парламенту Марцел Колая організували зустріч на тему боротьби з дезінформацією самоорганізованими онлайн-спільнотами, яка була присвячена досвіду Вікіпедії. Подія пройшла у Європейському парламенті у Брюсселі.

Серед доповідачів були заступник голови Правління «Вікімедіа Україна» Микола Козленко і координатор програм організації Антон Процюк. Під час доповіді вони поділилися українським досвідом роботи під час повномасштабної війни та розповіли про те, як українська Вікіпедія протистоїть російській дезінформації.

Крім цього, Микола Козленко розповів як створюється та покращується вміст української Вікіпедії, а Антон Процюк — про те, як війна вплинула на спільноту волонтерів-редакторів та редакторок енциклопедії.

Також під час події виступили виконавча директорка організації «Вікімедіа Чехія» Клара Йоклова та віцепрезидентка Фонду Вікімедіа з питань глобальної адвокації Ребекка Маккіннон. Модерувала подію виконавча директорка асоціації «Вікімедіа Європа» Анна Мазгал, а вступне та заключне слово говорив депутат Європарламенту Марцел Колая.

Фото: Maciej Nadzikiewicz, опубліковано з дозволу автора

«Вікіпедія є унікальним проєктом — вона не лише створюється, а й підтримується та керується самоорганізованою волонтерською спільнотою. Вікіпедія стикається з унікальними викликами у боротьбі з дезінформацією, особливо під час російської війни в Україні, але також має унікальні механізми боротьби з деструктивними редагуваннями. Нашою метою під час цієї зустрічі було розповісти представникам Європейського парламенту про те, як працює Вікіпедія, і привернути додаткову увагу до питання допомоги українській вікіспільноті та Україні в цілому», — коментує Антон Процюк.

«Велика брюссельська зустріч»

2 та 3 грудня у Бельгії відбулася восьма «Велика брюссельська зустріч» (Big Fat Brussel Meeting VIII) — традиційне щорічне зібрання представників європейських вікімедійних організацій, присвячене питанням адвокації вільних знань. На запрошення організаторів від «Вікімедіа Україна» до неї також долучилися Микола Козленко і Антон Процюк.

Фото: Quim Gil, CC BY-SA 4.0

«Представники вікімедійного руху вже кілька років працюють у Брюсселі над удосконаленням і розвитком європейського законодавства у галузях вільних знань. З набуттям Україною статусу кандидата на членство в ЄС стало актуальним долучення і представників Громадської організації “Вікімедіа Україна” до цих зусиль, тож вперше на цій зустрічі була й українська делегація. Наша організація також стала членом-засновником асоціації “Вікімедіа Європа”, створеної цього літа для об’єднання європейських вікімедійних організацій, передусім щодо адвокації» — розповідає Микола Козленко.

Детальніше про подію:

Опубліковано у Закордонний досвід, Публічні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Українські вікіпедисти розповіли в Європейському парламенті про боротьбу з російською дезінформацією

  1. martynukunpukrnet коментує:

    Мої щирі вітання. Можу сказати тільки одне – МОЛОДЦІ. Так тримати.

    Подобається

  2. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за листопад — грудень 2022 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s