«Книжкова Шафа» 2022: результати кампанії у Вікіджерелах

24 серпня — 1 листопада 2022 року у Вікіджерелах проходив щорічний конкурс «Книжкова Шафа». До нього долучилися 17 учасників та учасниць, які вичитали 5570 сторінок творів. Розповідаємо про переможців цієї кампанії. 

Головна мета акції «Книжкова Шафа» — наповнити українські Вікіджерела вичитаними творами українською мовою, які перебувають у суспільному надбанні.

Найбільший внесок в межах кампанії зробив користувач: Balakun, який вичитав 2638 сторінок, що майже дорівнює внеску усіх інших учасників та учасниць. Саме Balakun посів перше місце у конкурсі.

Друге місце посів користувач Madvin, який вичитав 1143 сторінок, а бронзовим призером став користувач AlexKozur — 303 сторінки. Детальніше про систему оцінювання внеску та нарахування конкурсних балів читайте за посиланням.

У 2022 році конкурс «Книжкова Шафа» поділявся на чотири номінації:

  • «Червона калина»: Українське Військо — історія, твори або спомини українських військових.
  • Це написала вона — твори письменниць. Тут є проза, поезія, спомини.
  • Мандри — репортажна журналістика 1920-1930-х років.
  • «Україна в минулому» — фахове історичне видання початку 1990-х. 

Детальні результати кожної з номінацій дивіться на сторінці конкурсу у Вікіджерелах.

«Зараз як ніколи актуально дізнаватись більше про українську культуру і відриватись від поля притяжіння культури російської. Я обрала книжку Ольги Кобилянської “Царівна”, яку раніше ніколи не читала. Чомусь ця авторка залишилась непоміченою у шкільній програмі, от і трапилась нагода познайомитись з нею ближче. Книжка виявилась доволі цікавою і сповненою ідей щодо посилення ролі жінок у суспільстві, які і до сьогодні вважаються революційними, хоча були озвучені класиками української літератури ще у кінці XIX століття», — зазначила учасниця «Книжкової Шафи» Людмила Сломінська.

Про свою мотивацію участі у конкурсі також розповів Любомир Возний: «Я вважаю цей проєкт чудовою можливістю для самовдосконалення, тому вирішив скористатися можливістю і спробувати свої сили. Велике спасибі організаторам кампанії, адже в українських Вікіджерелах роботи ще не початий край».

Найактивніші учасники та учасниці кампанії уже отримали призи та сувеніри від організаторів. До зустрічі у прийдешніх кампаніях з наповнення українських Вікіджерел!

Читайте також:

Опубліковано у Конкурси, Результати | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s