Новий дизайн Вікіпедії: що змінилося та як перейти?

У січні 2023 року англійський мовний розділ Вікіпедії вперше з 2011 року отримав новий основний дизайн інтерфейсу. Це відбулося в межах проєкту з покращення компʼютерної версії Вікіпедії. Про особливості нового «вектору» розповідаємо у цій статті.

Наразі він використовується за замовчуванням в майже 200 мовних розділах Вікіпедії. В українській Вікіпедії базовим залишається векторний дизайн 2010 року, але рано чи пізно усі мовні розділи енциклопедії можуть перейти на новий інтерфейс.

Векторний дизайн Вікіпедії, введений у 2010 році
Векторний дизайн Вікіпедії, введений у 2022 році (з розгорнутими панелями)

Новий векторний інтерфейс Вікіпедії зберіг усі функції з попередньої версії сайту, втім значно оновив візуальний стиль та реструктуризував положення більшості наявних інструментів.

«Багато в чому новий інтерфейс розширив межі попереднього дизайну та технічної основи Вікіпедії. Він зосереджений на тому, щоб зробити сайт більш привітним і зручним для нових читачів і редакторів» — зазначив Бернард Ван, старший інженер-програміст Фонду Вікімедіа у статті для порталу Diff.

Бічна панель

Більшість інструментів лівої бічної панелі перемістилися у інші частини екрана. На місці залишилися лише розділи «Головне меню» та «Участь». За бажання цю панель можна «сховати» — тоді вони перемістяться у віконний режим, який можна відкрити, натиснувши на відповідну кнопку у верхній лівій частині екрана.   

Розділи «Інструменти», «Друк/експорт» та «В інших проєктах» перемістилися на бічну панель у правій частині екрана. Цю панель теж можна «сховати», тоді вона переміститься у меню, яке можна відкрити натиснувши на кнопку «Інструменти».

Розділ «Іншими мовами» у новому дизайні знаходиться навпроти назви статті. Там само можна побачити налаштування мови та інструмент для швидкого перекладу. 

Верхня панель

Верхня панель тепер знаходиться під назвою статті. На ній збереглися такі кнопки, як «Стаття», «Обговорення», «Читати», «Редагувати», «Редагувати код», «Переглянути історію» та «Додати цю сторінку до вашого списку спостереження» (зірочка). 

Зміст

Зміст тепер розташований не у тексті статті, а на лівій бічній панелі. При прочитанні статті розділ, на якому ви зараз знаходитесь, у змісті виділяється жирним шрифтом. Це полегшує навігацію до різних розділів. За бажання його можна сховати, тоді біля назви статті зʼявиться кнопка змісту, який можна відкрити у режимі віконця.

Меню користувача

Меню користувача залишилося на звичному місці. Персональні інструменти отримали власні іконки, а деякі з них перемістилися на окрему випадну панель.

Ширина сторінки

Зʼявилася функція, що дозволяє відкрити сторінку на всю ширину екрана. Щоб це зробити, потрібно натиснути на відповідну іконку у нижньому правому куті сторінки. На моніторах з низькою роздільною здатністю дисплея ця функція не буде помітною.

Пошук

Пошук тепер знаходиться у верхній частині екрана, між логотипом Вікіпедії та панеллю користувача. У статті на сайті Фонду Вікімедіа зазначається, що покращений пошук із зображеннями та описами полегшує пошук статей у Вікіпедії.

Як перейти на новий дизайн 

Наразі українська Вікіпедія повністю не перейшла на новий дизайн, втім ви можете його увімкнути самостійно у налаштуваннях вашого профілю. Для цього потрібно бути зареєстрованими у Вікіпедії. У меню користувача натисніть «Налаштування» (або перейдіть за цим посиланням) — перемкніться на вкладку «Зовнішній вигляд» — оберіть пункт «Вектор (2022)» — натисніть кнопку «Зберегти».

Аналогічним чином ви можете повернутися до старого дизайну, якщо новий інтерфейс видасться вам менш комфортним, зокрема у тих мовних розділах Вікіпедії, де він уже є дефолтним — просто оберіть у налаштуваннях зовнішнього вигляду пункт «Старий вектор (2010)».

Дивіться також:

Опубліковано у Закордонний досвід, Уроки вікі | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Новий дизайн Вікіпедії: що змінилося та як перейти?

  1. Сповіщення: Дайджест новин від «Вікімедіа Україна» за березень — квітень 2023 року | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s