Академія наук вищої школи України розширює співробітництво з українською «Вікіпедією»

Вперше тему співробітництва АН вищої школи України з україномовним сектором «Вікіпедії» – вільної електронної енциклопедії, яка стає основним джерелом інформації для сотень мільйонів людей в усьому світі – було порушено позаторік на Академічних читаннях пам’яті В.І.Стріхи в доповіді академіка НАН України Віктора Грінченка (цього року вченого було обрано почесним академіком АН ВШ України за відділенням математики). Відтоді співробітництво набуло конкретних обрисів.

За рішенням Президії, ГО «Вікімедія Україна» (ця громадська організація координує наповнення україномовної «Вікіпедії») було передано для вільного використання матеріали біографічного довідника Академії. На засіданні Президії 13 травня цього року виконавчий директор «Вікімедія Україна» Юрій Пероганич поінформував, що сьогодні у «Вікіпедії» вже створено статті про всіх академіків АН вищої школи України. В обговоренні наголошувалося на необхідності ширшого залучення потенціалу Академії для створення і вдосконалення сучасних високофахових статей з усіх галузей знань.

За результатами обговорення Президія прийняла ухвалу такого змісту:

«Зважаючи на важливість розширення україномовного розділу он-лайн енциклопедії “Вікіпедія” та потреби популяризації діяльності академіків АН ВШ України, а також для забезпечення можливості оперативної актуалізації біографічної інформації про членів Академії і враховуючи пропозиції ГО “Вікімедіа Україна”, Президія Академії наук вищої школи України вирішила:

1. Дозволити поширення біографічної інформації про академіків Академії наук вищої школи України, що публікується в Довідниках Академії, а також фотографії членів Академії, опубліковані на сайті http://www.anvsu.org.ua/, на умовах ліцензії, яка використовується у Вікіпедії (Creative Commons Attribution/Share-Alike).

2. Інформувати членів Академії про можливості оперативної актуалізації біографічної інформації про них, та створення і редагування інших статей відповідно до правил і порад: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Як_редагувати_статтю та http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Правила_і_поради.

3. Взяти до відома інформацію ГО “Вікімедіа Україна” про можливості вільного звернення за консультаціями з питань редагування Вікіпедії – http://ua.wikimedia.org/wiki/Офіс. Рекомендувати академікам активно долучитися (разом з їхніми аспірантами й студентами) до написання і вдосконалення статей у «Вікіпедії» з їхніх наукових напрямків».

Тема співробітництва Академії з україномовною «Вікіпедією» дістала продовження на Конференції Академії 21 травня.

Джерело: http://www.anvsu.org.ua/index.files/Announcements/current.htm

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Проекти з партнерами | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s