Українська Вікіпедія за числом статей обігнала Норвезьку і вийшла на 14-е місце в світі

Українська Вікіпедія за числом статей обігнала Норвезьку і вийшла на 14-е місце серед 282 Вікіпедій різними мовами світу. Це сталося 31 серпня 2011 о 9:45 за київським часом. На ту хвилину в українській Вікіпедії було 311 200 статей, а у норвежців — 311 199. Ще на початку серпня цього року Вікіпедія норвезькою мовою мала на 3100 більше статей, ніж Вікіпедія українською.

311 200-ю стала стаття про Білки — зупиночний пункт Південно-Західної залізниці. Автор статті Анатолій Гончаров, який редагує Вікіпедію з 2005 року і за цей час започаткував більше 1300 нових статей і зробив понад 60 тисяч редагувань, посівши серед редакторів української Вікіпедії 11-е місце за активністю.

При приблизно рівному числу статей в українській і норвезькій Вікіпедіях в українській було зроблено 7 658 148 редагувань (8,01 в середньому на статтю), а в норвезькій 9 775 920 (12,75 в середньому на статтю). Протягом останнього місяця норвезьку Вікіпедію редагувало 1984 людей, а українську 1589.

Вікіпедія де-факто є основним джерелом енциклопедичної інформації для переважної більшості користувачів Інтернету у всьому світі. За охопленням інтернет аудиторії Вікіпедія в Україні займає 6-е місце з показником 60%. Вікіпедія є безоплатною для користування, вільною для редагування будь-ким. Вікіпедія не містить реклами і утримується за рахунок добровільних пожертв окремих осіб і організацій.

Залучення нових редакторів до Вікіпедії, пропаганда цієї унікальної вільної енциклопедії, а також збір пожертв на її функціонування є основними завданнями українського відділення Фонду Вікімедіа – громадської організації «Вікімедіа Україна». Крім Вікіпедії, яка є флагманським проектом Фонду Вікімедіа, ця організація опікується також проектами Вікісловник, Вікіджерела, Вікісховище та іншими. Детальніше на сайті http://ua.wikimedia.org та у блозі https://wikimediaukraine.wordpress.com

За додатковою інформацією звертайтеся до Юрія Пероганича, виконавчого директора «Вікімедіа Україна», +38 067 501 1201

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Прес-релізи, Рейтинги, Статистика. Додати до закладок постійне посилання.

3 Responses to Українська Вікіпедія за числом статей обігнала Норвезьку і вийшла на 14-е місце в світі

 1. Alex Blokha коментує:

  Можна дати таку назву: “до дня знаннь українська вікіпедія піднялася ще на одну сходинку вище”.

  Подобається

 2. Більш детальна порівняльна статистика розробляється на спеціальній сторінці.

  Де в чому вона нагадує і фінську порівняльну статистику. Зокрема досліджено, що українці мають значно більше статей про астрономічні об’єкти, а також статей гірничої галузі. Натомість норвежці, як і фіни, мають більше статей про спортсменів та музичні альбоми. Менш очікуваним є випередження норвежців, хоча і незначне, у нафтогазовій галузі, головним чином за рахунок статей про теплові електростанції.

  Як і українці, норвежці найбільше відвідують статтю про свою рідну країну. А ось серед персоналій у норвежців найпопулярнішим виявився канадський поп-співак Джастін Бібер (3 місце в загальному підрахунку). Він значно випередив навіть американського попсовика Майкла Джексона, і лише після цих двох фігур йде норвезький письменник Б’єрнстьєрне Б’єрнсон (18 місце).

  Нагадаю, що в Українській вікіпедії найпопулярніша фігура – це Тарас Шевченко (2 місце), а ось музиканти у нас менш популярні – Микола Лисенко займає лише 230-е місце в загальному підрахунку, Океан Ельзи – 404-е, а Джексон і Бібер не потрапили навіть до першої тисячі.

  Подобається

 3. В.С.Білецький коментує:

  Наразі, постає непроста задача – перемогти у Вікі-змаганні китайців. Тут треба:
  – чітка робота декількох ботів, які заливатимуть різнотемні статті;
  – завжди актуальна тема збільшення кількості активних (а не всіх) користувачів.

  Каталонську Вікіпедію легко обійдемо, якщо будемо зразу ж змагатися з китайцями. А після “китайського раунду” повинно бути легше зі шведами…

  Хто ставить масштабні задачі – той і перемагає масштабно.

  Вітання всій вікі-громаді!
  В.С.Білецький

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s