На статистичному сервері Вікіпедії опубліковано статистику найвідвідуваніших статей року, що минає. Ось як виглядає десятка лідерів року українського розділу Вікіпедії (в дужках – кількість переглядів):
- Україна (523 726)
- Шевченко Тарас Григорович (473 381)
- Odnoklassniki.ru (356 534)
- Фреймут Ольга Михайлівна (235 465)
- Франко Іван Якович (231 683)
- Леся Українка (212 859)
- Київська Русь (204 695)
- Львів (203 117)
- Київ (197 341)
- Величне століття. Роксолана (191 677)
Як і в попередні роки, перші два місця за популярністю посідають статті “Україна” та “Тарас Шевченко”. Традиційно в числі найпопулярніших – Іван Франко та Леся Українка, міста Львів і Київ, а також історичні статті присвячені Київській Русі та Другій світовій війні.
А ось сюрпризами року стали високі результати статей про соціальну мережу Odnoklassniki.ru , а також про телеведучу Ольгу Фреймут, яка стала одночасно найпопулярнішою жінкою читачів української Вікіпедії.
В порівнянні з аналогічною статистикою інших країн, Україна виглядає досить серйозно. В найбільшій – Англійській вікіпедії, найпопулярнішою виявилася сторінка про Facebook, на другому місці стаття про технологію Wiki, а на третьому – стаття з апокаліптичною назвою “Смерті в 2012 році”. В кращу десятку потрапили також поп-гурт, два сучасні фільми, дві сучасні новели, і жодного з класиків англійської літератури.
П’єдестал читацьких симпатій Російської вікіпедії виглядає досить провокативно – “золото” отримала стаття “Россия”, “срібло” – “Yuotube”, а “бронзу” – стаття із назвою “порносайт”. Найпопулярніший російський поет – Олександр Пушкін, посів лише 36-у сходинку, поступившись навіть нинішньому російському президенту Володимиру Путіну, який фінішував 11-м.
В багатьох вікіпедіях кращі десятки також включають статті про рідну країну, а от премію “події року” за версією читачів Вікіпедії мабуть доведеться розділити між двома довгоочікуваними подіями – футбольним чемпіонатом, що проходив в Україні та Польщі, і кінцем світу, що мав відбутися в усіх країнах, але так і не відбувся.