Найвідвідуваніші статті 2012 року

На статистичному сервері Вікіпедії опубліковано статистику найвідвідуваніших статей року, що минає.  Ось як виглядає десятка лідерів року українського розділу Вікіпедії (в дужках – кількість переглядів):

Відвідуваність найпопулярніших статей протягом 2010-2012

Відвідуваність найпопулярніших статей протягом 2010-2012 років

  1. Україна (523 726)
  2. Шевченко Тарас Григорович (473 381)
  3. Odnoklassniki.ru (356 534)
  4. Фреймут Ольга Михайлівна (235 465)
  5. Франко Іван Якович (231 683)
  6. Леся Українка (212 859)
  7. Київська Русь (204 695)
  8. Львів (203 117)
  9. Київ (197 341)
  10. Величне століття. Роксолана (191 677)

Як і в попередні роки, перші два місця за популярністю посідають статті “Україна” та “Тарас Шевченко”. Традиційно в числі найпопулярніших – Іван Франко та Леся Українка,  міста Львів і Київ, а також історичні статті присвячені Київській Русі та Другій світовій війні.

А ось сюрпризами року стали високі результати статей про соціальну мережу Odnoklassniki.ru ,  а також про телеведучу Ольгу Фреймут, яка стала одночасно найпопулярнішою жінкою читачів української Вікіпедії.

В порівнянні з аналогічною статистикою інших країн, Україна виглядає досить серйозно.  В найбільшій – Англійській вікіпедії, найпопулярнішою виявилася сторінка про Facebook, на другому місці стаття про технологію Wiki, а на третьому – стаття з апокаліптичною назвою “Смерті в 2012 році”. В кращу десятку потрапили також поп-гурт, два сучасні фільми, дві сучасні новели, і жодного з класиків англійської літератури.

П’єдестал читацьких симпатій Російської вікіпедії виглядає досить провокативно – “золото” отримала стаття “Россия”, “срібло” – “Yuotube”, а “бронзу” – стаття із назвою “порносайт”.  Найпопулярніший російський поет – Олександр Пушкін, посів лише 36-у сходинку, поступившись навіть нинішньому російському президенту Володимиру Путіну, який фінішував 11-м.

В багатьох вікіпедіях кращі десятки також включають статті про рідну країну,  а от премію “події року” за версією читачів Вікіпедії мабуть доведеться розділити між двома довгоочікуваними подіями – футбольним чемпіонатом, що проходив в Україні та Польщі,  і кінцем світу, що мав відбутися в усіх країнах, але так і не відбувся.

Опубліковано у Рейтинги, Статистика. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s