«Вікіпедія як досвід успішного інтернет-проекту» – про Вікіпедію говорили на Слобожанському форумі українських справ

13 квітня 2013 року у приміщенні Свято-Дмитрівського храму УАПЦ у м. Харкові відбулась перша сесія Слобожанського форуму українських справ. Одна з доповідей була присвячена Вікіпедії як успішному інтернет-проекту та інструменту захисту українського інформаційного простору.

Доповідає Сергій Петров

У доповіді члена громадської організації «Вікімедіа Україна» Сергія Петрова «Вікіпедія як досвід успішного україномовного інтернет-проекту» йшлося про проблеми  українського інформаційного простору, де більша частина належить російськомовній теле і  радіомедійній, та друкованій продукції. Сергій Петров зазначив:

«Вікіпедія є найзапитуванішим інформаційним ресурсом у світі та Україні, який поступається лише соціальним мережам та поштовим сервісам. Вікіпедія є соціокультурним явищем, є  найактуальнішим джерелом загальної інформації про історію, культуру, події, явища, осіб для людей. Вікіпедія має значний вплив на інформаційний простір, змінюючи спосіб представлення інформації: наприклад, одна з найвідоміших енциклопедій світу – “Британіка” –тепер виходитиме на дисках, а частина інформації буде доступна он-лайн».

У доповіді були подані статистичні дані  української Вікіпедії, її відвідуваності та кількості активних зареєстрованих користувачів у порівнянні з польською, російською та шведькою мовними розділами Вікіпедії.

Також була висловлена думка, що до 9-ти правил захисту української мови, запропонованих рухом добровольців «Простір свободи», слід додати 10-те правило – редагуй Вікіпедію.

Слухачі Слобожанського форуму українських справ

Сергій Петров підкреслив:

«Освітня інформація є головним популяризатором мови, що ми бачимо на прикладі англомовних програм, створюваних телеканалами, наприклад, ВВС, Discovery чи National Geographic Channel. Тому цілком природно, що якісні статті в українській Вікіпедії можуть виконувати подібну роль у нашому суспільстві, а тому вона стає інструментом захисту українського інформаційного простору»

Насамкінець Сергій Петров закликав усіх долучитись до редагування української Вікіпедії.

Серед учасників форуму були відомі харківські громадські діячі та активісти, серед яких Лариса Вировець, Дмитро Пилипець, Євген Захаров та Олег Перегон.

Організатор першої сесії Слобожанського форуму українських справ, голова Харківського осередку ГПО «Українська справа» Олексій Слободянюк, підбиваючи її підсумки, висловив сподівання, що у цьому році відбудеться ще один подібний захід, де коло проблем, які будуть заслухані на форумі, буде розширено.

Програма Слобожанського форуму українських справ

Відкриття (11:00)

  • Молитва і благословення Архієпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка)
  • Вступне слово: Слододянюк Олексій.

Частина 1. Українське середовище Слобожанщини

  • Люцина Хворост, Лариса Вировець. Харківський український клуб «Апостроф» як приклад громадської мовної ініціативи.
  • Дмитро Пилипець. Мовний Майдан, як поштовх активізації української справи в Харкові. Відродження Харківської «Просвіти».
  • Сергій Петров. Вікіпедія як досвід успішного україномовного інтернет-проекту.
  • Обговорення.

Перерва на каву (12:30–13:00)

Частина 2. Права людини.

  • Євген Захаров. Основні тенденції в царині прав людини в Україні та діяльність правозахисних організацій.
  • Обговорення.

Перерва на каву (14:00–14:30)

  • Олег Перегон, Павло Нетеса. Стан довкілля та природоохоронні громадські ініціативи в Східній Україні.
  • Обговорення

Підбиття підсумків.
Закриття (16:00)

Опубліковано у Конференції, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s