У Вікіпедії вдруге розпочався тиждень Херсонщини

Херсонщина — один із найбільш «сонячних» регіонів України — кількість сонячних днів тут перевищує 275, тобто ¾ року. Це єдина область, яка омивається одразу 4-ма морями: Чорним, Азовським, рукотворним Каховським (водосховищем) та солоним озером Сиваш. На Херсонщині найбільш розгалуджена зрошувальна система в Європі, найбільша кількість орних земель в Україні та єдина в Європі напівпустеля — Олешківські піски. На Херсонщині збирається рекордний врожай помідорів — понад 100 тонн з одного гектара, що в 6 разів перевищу врожайність томатів по Україні та у 1,5 рази врожайністо томатів у Каліфорнії, кліматичні умови якої вважаються ідеальним для вирощування помідорів. На Херсонщині було засновано перший в Україні заповідник — «Асканія-Нова», тут розпочала роботу перша в на території сучасної України радіостанція.

Майже 4 роки тому відбувся перший тематичний тиждень в україномовному розділі Вікіпедії, присвячений Херсонщині. За підсумками тижня було створено 99 нових та покращено 11 існуючих статей. Разом з тим, по сьогоднішній день Херсонщина залишається одним із найменш представлених в українському сегменті Вікіпедії регіоном України. Однією з причин цього є порівняно невелика кількість херсонців серед дописувачів Вікіпедії. Тому, з метою популяризації Херсонщини в українській Вікіпедії, а також залучення нових дописувачів, пропонується провести тематичний тиждень Херсонщини вдруге.

У рамках другого тижня Херсонщини кожному бажаючому зробити свій внесок бібліотеки-філії  Херсонської централізованої бібліотечної системи (ХЦБС) готові надати краєзнавчий матеріал та безкоштовний Інтернет (Wi-Fi), а Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки ще й допоможе у перших кроках створення статті для найбільшої енциклопедії світу.

Як зазначила Ольга Нестеренко, вікіпедист і працівник бібліотеки імені Лесі Українки: «для ХЦБС знайомство з Вікіпедією розпочалося ще у  2013 році, коли користувачі бібліотеки під час Дня Інформації брали участь у конкурсі “Вікі любить пам’ятки”. Потім у 2014 році був проект “Бібліотечний ВікіДень”, метою якого була можливість  з одного боку,  бібліотекарям застосувати свої знання  та поділитися досвідом роботи з Вікіпедією, а з іншого — усі охочі дізналися більше про Вікіпедію як он-лайн ресурс та поділилися знаннями про свій регіон,  долучившись до створення нового контенту української Вікіпедії».

Довідка:

«Тематичний тиждень» (Вікітиждень) — серія проектів спільної праці і співробітництва користувачів Української Вікіпедії над статтями з певних тематик — в окремих галузях і напрямках науки або про окремі народи чи країни світу. Метою цього проекту є написання якісних і повних та коригування існуючих статей з певних тематик, координація зусиль для поліпшення змістовної цілісності україномовного розділу Вікіпедії, його загальної якості та цінності.

Херсонська централізована бібліотечна система — це мережа бібліотек міста Херсона, до складу якої входить Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки, 14 бібліотек — філій для дорослих та юнацтва, 8 бібліотек-філій для дітей та 11 бібліотек-філій сільських та селищних.

Плямисті олені (Cervus nippon) в біосферному заповіднику «Асканія-Нова». © Pasha Chegorka CC-BY-SA 4.0

Опубліковано у Конкурси | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s