Українська Вікіпедія святкує своє 11-річчя

30 січня 2004 року була створена перша стаття в українській Вікіпедії, що поклало початок найбільшій в історії україномовній енциклопедії.

 11 років тому, 30 січня 2004 року, була створена перша цілком змістовна стаття в українській Вікіпедії – «Атом», – яку започаткував тоді ще незареєстрований користувач Юрій Коваль з Японії. Менш як за місяць по тому інформація про існування української Вікіпедії з’явилась на українських форумах.

Пізніше, 4 квітня 2004 року було офіційно активовано український мовний розділ Вікіпедії, коли в ньому налічувалось понад 1000 статей. До кінця 2004 року в українській Вікіпедії вже нараховувалось понад 10 тисяч статей.

Надалі україномовний розділ Вікіпедії нарощував темпи свого зростання: за 4 роки кількість статей перевищила сто тисяч. У квітні 2010 року – 200 тисяч, у липні 2011 року – 300 , а у вересні 2012 року – 400 тисяч статей. У травні минулого року українська Вікіпедія перетнула позначку в півмільйона статей.

На сьогодні українська Вікіпедія – найбільша енциклопедія українською мовою, яка коли-небудь існувала. В ній нараховується понад 550 тисяч статей, і вона посідає 16-те місце за кількістю статей серед 288 мовних розділів Вікіпедії. В українській Вікіпедії є близько 2300 зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця здійснили принаймні одне редагування, а за всю історію її редагувало понад 41 тисяча зареєстрованих користувачів. Українська Вікіпедія є найвідвідуванішим україномовним інформаційним ресурсом: так, відвідуваність цієї онлайн-енциклопедії українською мовою становить близько 90-та мільйонів переглядів сторінок на місяць.

Задля популяризації української Вікіпедії з 2011 року в ній проводяться конкурси на написання статей. Їх доповнюють фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю». Крім того до написання та поліпшення статей залучаються студенти провідних університетів та співробітники бібліотек в багатьох областях України, а самі вікіпедисти для збирання фотографій та інформації про містечка та села України організовують Вікіекспедиції. Всі ці проекти реалізуються за підтримки Громадської організації «Вікімедіа Україна», яка створена 2009 року задля підтримки і популяризації Вікіпедії й інших проектів Фонду Вікімедіа в Україні та розвитку їх спільнот, а також численних партнерів.

«На сьогодні відбулось вже 9 конкурсів на написання статей, учасники яких створили та поліпшили близько 2,5 тис. статей, а протягом фотоконкурсів завантажено понад 138 тис. світлин пам’яток культурної спадщини та природно-заповідного фонду України», – зауважив голова правління Громадської організації «Вікімедіа Україна» Андрій Макуха.

До дня народження української Вікіпедії проводиться Вікіфлешмоб, який триватиме з 30 січня до 1 лютого 2015 року. «Ідея акції полягає у тому, аби кожний українець написав бодай 1 статтю до української Вікіпедії. Для участі у Вікіфлешмобі необхідно зайти на його сторінку та ознайомитись із загальними правилами акції. Писати статті можна як вдома, так і під час зустрічей досвідчених редакторів Вікіпедії, які відбудуться у Запоріжжі, Мелітополі, Львові, Харкові, Херсоні, Черкасах, Чернігові, смт Покровське на Дніпропетровщині, а також у низці міст Харківської області. Найактивніші учасники отримають пам’ятні вікісуверніри», – зазначила виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків.

Дописувачі Вікіпедії, будучи волонтерами, поліпшують її якість та приносять користь українському суспільству, поповнюючи духовну скарбницю українського народу.

Зазначення авторських прав: логотип Вікіпедії © Wikimedia Foundation, ліцензія CC BY-SA 3.0. Використання логотипа регулюється політикою щодо торгових знаків Фонду Вікімедіа.

Опубліковано у Історія, Прес-релізи | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s