Є такий день тижня — Вікічетвер

Вікічетвер 11 грудня 2014 року

Вікічетвер 11 грудня 2014 року.
Автор фото: Ліонкінг, ліцензія: CC-BY-SA-4.0

Переважно читачі Вікіпедії бачать лише енциклопедію, лише статті — тобто, результат. Не всі задумуються над тим, звідки цей результат береться, трохи менше думає над тим, хто над ним працює, і ще менше людей самі стають авторами і редакторами статей. Хоча головна сторінка найбільшої інтернет-енциклопедії ласкаво просить «до Вікіпедії, вільної енциклопедії, яку кожний може редагувати».

Але Вікіпедія існує, і люди, що її пишуть, теж існують — і не на екрані монітора, а в реальному житті. Цим людям інколи хочеться зустрітися з такими ж, як вони самі, поговорити про перипетії створення енциклопедії — не друкованим текстом (для чого завжди є Кнайпа і сторінки обговорення), а вимовленими словами, щось запитати, почути відповідь. Інколи також дописувачу-новачку простіше поговорити з досвідченими вікіпедистами сам-на-сам і вголос, ніж письмово.

І щоб це було простіше робити, існує традиція під назвою «Вікічетвер». Суть її проста: щоб одного дня на тиждень у визначений час будь-хто міг прийти у вказане місце і знайти там хоча б одного вікіпедиста. Щочетверга о 19 годині вікіпедисти сходяться в одне й те ж обране місце, щоб поговорити про насущне (та й не завжди вікіпедійне). Регулярно такі вікізустрічі відбуваються у Києві і Львові (а якось навіть робили міст), але вікіпедисти будь-якого міста можуть з легкістю долучитися до традиції. Є постійна сторінка Вікіпедія:Вікізустрічі/Вікічетвер, на якій наперед записуються бажаючі. Вікіпедистів можна легко розпізнати за обличчями — є щось таке невимовно спільне у людей, які пишуть вільну енциклопедію, — а ще за символікою Вікіпедії: приміром, значок на рюкзаку, наклейка на ноутбуці і ще табличка з логотипом на столі.

Тож якщо у вас а) десь є запитання без відповіді, що стосується Вікіпедії (чи інших вікіпроектів), б) є вільний час увечері в четвер, то приходьте на вікізустріч! Пам’ятаєте? Одного дня на тиждень будь-хто може прийти у вказане місце і знайти там хоча б одного вікіпедиста.Тренерка Вікіпе-тян Автор: Kasuga, ліцензії GFDL та CC-BY-SA

19:00

Київ: Трапезна «Академія», пл. Контрактова 4
Львів: «Пузата Хата» на просп. Шевченка.

Наступний Вікічетвер — 19 лютого. Записуйтесь, приходьте, запитуйте!


За Вікічетвергом наглядає Вікіпе-тан (автор Kasuga, ліцензії GFDL та CC-BY-SA).

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s