10 років україномовним Вікіновинам!

19 березня 2005 року розпочав свою роботу україномовний розділ Вікіновин, сестринського проекту Вікіпедії.

Перша стаття у Вікіновинах — «Алонсо одержує перемогу в Малайзії» — з’явилася 20 березня і була присвячена перемозі Фернандо Алонсо у перегонах класу Формула-1 на Гран-прі Малайзії.

Вікіновини стали третім проектом Вікімедіа українською мовою після Вікіпедії та Вікісловника. З того дня було написано 1707 новин. Тексти Вікіновини доступні для використання за умови зазначення їх авторів (ліцензія CC-BY).

Основна мета Вікіновин – вільний доступ користувачів інтернету до неупереджених і об’єктивних новин. Дописувачі проекту використовують інформацію з інтернет-ресурсів, у першу чергу тих, що також виходять під вільною ліцензією, а також створюють оригінальні авторські репортажі.

Свій внесок у проект може зробити будь-хто. Редактори проекту докладають зусиль для дотримання нейтральної точки зору. Оскільки правила проекту не передбачають думки й коментарі в статтях, дописувачів заохочують додавати цитати, щоб дотримуватися високих стандартів. Вікіновини можуть бути добрим майданчиком з відточення навиків для журналістів-початківців.

Вікіновини, як Вікіпедія, є суто волонтерськими, вони не містять реклами, і для подальшого розвитку потрібні ще добровольці для поповнення проекту новинами.

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s