Вікіпедією різними мовами шириться виклик #100wikidays

Васся Атанассова на конференції WMCEE 2014 у Києві. Фото: Romanmagic (CC-BY-SA-4.0)

Вася Атанасова на конференції WMCEE 2014 у Києві. Фото: Romanmagic (CC-BY-SA-4.0)

#100wikidays — це виклик, який людина кидає сама собі: створювати хоча б по одній статті у Вікіпедії 100 днів поспіль.

Ідея такого виклику спала на думку болгарській вікіпедистці Васі Атанасовій. Одного дня вона спробувала взяти участь в ініціативі #100happydays, за правилами якої треба 100 днів підряд фотографувати те, що робить тебе щасливим. На десятий день Вася опинилась у 71% людей, які не змогли завершити цей виклик собі. «Це був епічний, але закономірний провал, — згадує Вася Атанасова. — Зрештою, щастя не належить до тих речей, які мені вдаються в житті.»

«Але мені вдається, зокрема, робити внесок у Вікіпедію. 8 років з того дня, як я почала редагувати, Вікіпедія та сестринські проекти були для мене важливим джерелом …емм …щастя. Збагачення рідного веб-простору доступною і надійною інформацією, вільне поширення мого знання з віртуально будь-якою людиною на планеті, зміна світу на краще… Я дуже щаслива, що є частиною цього,» — пише вікіпедистка.

Одного дня, підводячи підсумки 2014 року, Вася подумала, що часто брала участь у дискусіях щодо зменшення зацікавленості читачів Вікіпедії у її наповненні, але натомість сама значно менше приділяла уваги енциклопедії, ніж могла б. Так на зміну ідеї про «сто щасливих днів» прийшла думка про правильний виклик: «сто вікіднів». Свої #100wikidays Вася Атанасова, користувачка з ніком Spiritia почала 16 січня і вони тривають досі; вона долучила користувачів Ijon, Ата, Antanana, Saileshpat, Touzrimounir та інших.

#100wikidays — це виклик самому собі. Стаття може бути короткою, але обов’язково добре написаною, тема може бути непопулярною, але неодмінно значимою.
«Жодних виправдань. Жодних пропущених днів і надолужувань. Одна стаття кожного дня».

«Сто вікіднів» ширяться Вікіпедіями різними мовами: на сьогодні такий виклик кинули собі користувачі 12 мовних розділів — таблиця зі статистикою збирається на сторінці meta.wikimedia.org/wiki/100wikidays. Завдяки цій ідеї у Вікіпедії івритом вже з’явились статті про англійських письменниць Зеді Сміт та Пенелопу Фіцджеральд, у болгарській Вікіпедії не було статті про музей Булгакова у Києві — а тепер є. Посилання на новостворені статті користувачі розміщують у соцмережах з хештегом #100wikidays. Про цю ініціативу планується доповідь на Вікіманії — щорічній конференції активістів Вікімедіа з усього світу.

Screenshot from 2015-03-16 11:51:20

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події, Філософія | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Вікіпедією різними мовами шириться виклик #100wikidays

  1. Сповіщення: Підсумки конкурсу статей у Вікіпедії «CEE Spring 2015» | Вікімедіа Україна

  2. Сповіщення: Кожного дня по статті у Вікіпедію про жінку? Спробуйте! | Вікімедіа Україна

  3. Сповіщення: Нова стаття у Вікіпедії щодня — як вікіпедистка Antanana вдруге виконала виклик #100wikidays | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s