У Києві відбулася міжнародна конференція з відкритих урядових даних

Міжнародна конференція з відкритих урядових даних відбулася 16 березня. На цьому одноденному заході у Києві одночасно зібралися експерти із відкритих даних, представники органів влади та ключові особи сфери IT. Спікери ділилися своїм досвідом та обговорювали своє бачення розвитку відкритих даних в Україні. Серед запрошених на захід були Ганс Гассерт (Open Knowledge, Німеччина), Якуб Горницькі (EPF, Польща), Стефан Де Коста (Link Digital, Австралія), Лівія Туркану (Адміністрація електронного уряду, Молдова), В’ячеслав Романов (Інфометр, РФ), Олександр Риженко (Державне урядове агентство з питань електронного урядування України), Марія Горностай (Адміністрація Президента України), Яніка Мерило (радник Міністра економічного розвитку та торгівлі), Франческо Кеккі та Максим Ключар (ПРООН), Денис Гурський (SocialBoost), Михайло Шмельов (Майкрософт Україна) та Ратко Мутавзич (Центральноєвропейський офіс Майкрософт), Дмитро Котляр (експерт Реанімаційного пакету реформ) та інші.

International_Open_Data_Conference,_Kyiv

Зліва направо: Михайло Шмельов (Майкрософт Україна), Марія Горностай (АПУ), Олександр Риженко, Максим Ключар (ПРООН), Дмитро Котляр (РПР), Денис Гурський. Автор: Ilya; ліцензія CC BY-SA 4.0

На панелі «Як відкриті дані трансформують український уряд» говорили про розвиток сфери відкритих даних в Україні та про те, що наша держава (як система) до цього ще не готова. Зокрема, Олександр Риженко пояснив, що окрім прийняття у першому читанні законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» потрібно зробити ще низку інших документів, які визначатимуть дані, що мають бути опубліковані, стандарти тощо. Це потребує роз’яснювальної роботи з органами влади, потрібна буде промоція, підтримка й контроль за цим процесом громадянського суспільства. Марія Горностай (АПУ) говорила про такі ініціативи відкритих даних як Digital Ukraine, відкриття даних бюджету. По суті метою цього є забезпечення прозорості, боротьба з корупцією, можливості використовувати ці дані.

International_Open_Data_Conference,_Kyiv

Зліва направо: Дмитро Котляр (РПР), Денис Гурський. Автор: Ilya; ліцензія CC BY-SA 4.0

Дмитро Котляр (РПР) розповів про певні успіхи на шляху відкритості: оприлюднюється казначейська інформація, вже є інформація про державні закупівлі, реєстр ВНЗ, генеральні плани міст, бюджетні кошти тощо. Залишається питання ефективного використання цих даних. Він теж наголосив, що окрім самого законопроекту потрібно ще розробити низку підзаконних актів. Максим Ключар (Програми розвитку ООН (ПРООН)) зауважив, що відкриті дані потрібно якомога більше інтегрувати у програму уряду, адже існує значний попит на них, але усі учасники цього процесу повинні співпрацювати, щоб була системність. Михайло Шмельов (Майкрософт Україна) підкреслив важливість переходу на електронний документообіг, адже дані на паперових носіях швидко перестають бути актуальними, достовірними і цілісними. На його думку, органи державного управління повинні автоматизуватися.

Із записом панелі-дискусії «Як відкриті дані трансформують український уряд» можна ознайомитися за лінком.

Цей захід був цікавий і для вікімедійного руху, адже нас цікавлять будь-які ініціативи у державі, які спрямовані на відкриті дані. В Україні відсутня єдина база пам’яток, що створює незручності для формування списків для завантаження фотографій у рамках національного етапу фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», адже багато часу забирає написання, надсилання запитів на публічну інформацію до органів влади на місцях, а також відстоювання права на цю інформацію.

Конференція відбулася за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН), Міністерства закордонних справ Данії в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Державного агентства з питань електронного урядування України. Технологічним партнером стала компанія Microsoft Україна.

Опубліковано у Вільні ліцензії, Закордонний досвід, Конференції, Публічні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s