У Гаазі відбулася конференція GLAM-WIKI 2015

У великодній вікенд, у Королівській бібліотеці та Національному архіві Нідерландів в Гаазі пройшла конференція GLAM-WIKI 2015, присвячена проектам регіональних осередків Фонду Вікімедіа та спільнот вікіпедистів з галереями, бібліотеками, архівами та музеями (від англ. Galleries, Libraries, Archives & Museums). Конференція мала три взаємодоповнюючі цілі: поділитися набутими уроками та найкращими практиками, надихнути і мотивувати дописувачів Вікіпедії та фахівців із інституцій, що зберігають культурну спадщину людства долучатися до поточних або розпочинати нові проекти, що відповідають меті та місії руху Вікімедіа, а також підвищити рівень обізнаності про важливість відкритого доступу до культурного надбання та освітніх матеріалів.

Протягом 10-12 квітня близько 30 вікіпедистів та представників GLAM-установ  із усього світу представили свої проекти та досвід співпраці між культурно-освітніми закладами та спільнотою Вікімедіа, оцінки проектів з оцифровування та представлення інформації у відкритих базах даних з культурною інформацією та співпраці GLAM-установ з вікімедійцями. Також на конференції демонструвалися нові застосунки та форми представлення контенту, що зберігається на Вікісховищі поза простором вільної енциклопедії, інструменти завантаження у медіабазу Вікісховища (англ. Wikimedia Commons — онлайн медіарепозитарій  руху Вікімедіа), проводилися майстер-класи з використання набору інструментів GLAMwiki, що дозволяють автоматично завантажувати велику кількість файлів — оцифрованих колекцій архівів, бібліотек, музеїв, їхніх частин чи окремих екземлярів у Вікісховище (GLAMwiki_Toolset) та багато інших питань.

Окрім установ, що приймали конференцію, партнерами заходу виступили Європейська цифрова бібліотека Europeana та платформа Open Images.  Загалом конференцію відвідало близько 150 учасників.

Більше про успішні приклади поєднання GLAMу та WIKI — в одному з наступних дописів у нашому блозі від члена Вікімедіа Україна, що відвідала конференцію.

Див. також: Програма конференції 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:GLAM_Wiki_2015_-_Day_2_DSC_0417.jpg

Учасники GLAM-WIKI 2015 (Habib M’henni, CC-BY-3.0)

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:GLAM_Wiki_2015_-_Day_2_DSC_0434.jpg

Учасники конференції під час робочої сесії в аудиторії Королівської бібліотеки (Habib M’henni, CC-BY-3.0)

Текст розміщено під ліцензією CC-BY.
Опубліковано у Закордонний досвід, Конференції | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s