Як Ви, напевно, знаєте, першого травня розпочався наш уже щорічний фотоконкурс «Вікі любить Землю». Втретє поспіль ми запрошуємо українців (і не тільки) ділитися зі світом фотографіям із заповідних територій України. Але одних лише знімків уже не досить.
Ми оголосили також «Пам’ятки природи у Вікіпедії» — конкурс наповнення української Вікіпедії статтями про природоохоронні території України (національні парки, ботанічні, геологічні пам’ятки природи тощо). Він триватиме паралельно з фотоконкурсом, з 4 по 31 травня 2015 року включно. Саме з понеділка четвертого травня, тобто рівно чотири тижні — так легше оцінювати внесок учасників.

Північно-Мостівський ландшафтний заказник, Рівненська область.
Статті ще не існує. Автор фото — Oksana Golovko (CC-BY-SA-3.0)
Цей конкурс статей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить Землю». Для того, щоб краще ознайомити громадськість з природним різноманіттям України і потребами заповідних місцин, одних лише світлин не досить, адже так? Чим більше ми знаємо, тим легше мати справу. Легше захищати природу, якщо можна відіслати важливу людину не на численні розкидані веб-сторінки самих заповідників і національних парків (а дрібні заказники і пам’ятки природи своїх сайтів і не мають), а у Вікіпедію — найбільшу енциклопедію українською мовою.
Долучайтеся до написання статей про пам’ятки природи! Для вибору статті до створення можна скористатися списками природоохоронних територій України, переконавшись, що потрібної статті ще немає у Вікіпедії.
Детальнішу інформацію про конкурс та його умови можна прочитати тут. Визначення та нагородження переможців планується у липні 2015 року у Києві.

Комплексна пам’ятка природи «Відслонення сармату в с. Великий Глибочок», Тернопільська область. Микола Василечко (CC-BY-SA-4.0)

«Дуб Тотлебена», Голосіївський район Києва, територія регіонального ландшафтного парку «Лиса гора». Сарапулов (CC-BY-SA-4.0)