Відцвіла Східно-центральноєвропейська весна, розпустилися пуп’янки найкращих статей і переможці конкурсу вже готові до літніх жнив призів!
Упродовж понад двох місяців конкурсу в різних мовних розділах Вікіпедії створено понад 2800 статей — і це лише зі списків найважливіших статей! Проект викликав зацікавлення у всіх куточках Центральної та Східної Європи. Так, найбільше нових статей написано грузинською, українською та угорською мовами. А найпопулярнішими країнами, матеріали про які опрацьовували вікіпедисти, виявилися Естонія, Чехія, Латвія, Білорусь і Албанія.
Така широка географія авторів і матеріалів, чесне змагання й, водночас, спільні зусилля сотень користувачів Вікіпедії для поширення вільних знань різними мовами є найкращими компліментами для конкурсу.
Українська частина CEE Spring 2015 охопила понад 630 створених і доопрацьованих статей. Від імені журі хочу висловити вдячність учасникам, організаторам і всім, хто долучився до проведення чи вдосконалення конкурсу. Справжніми перлинами стали статті з географії та орнітології — Географія Кіпру, Географія Естонії, П’ятра-Краюлуй (Користувач:Dim Grits), Список птахів Греції, Список птахів Естонії й Список птахів Кіпру (Користувач:Mcoffsky). Варті згадки такі статті, як Диктатура 6 січня (Користувач:Leh Palych), Культура Білорусі (Користувач:Slovolyub), а також Айгарс Штокенбергс, Пасат Валерій Іванович (Користувач:Dim Grits) і багато інших, які було вельми приємно читати й оцінювати.
Отож, переможцями стали такі користувачі Вікіпедії:
- Dim Grits — 1278,2 балів
- Mcoffsky — 883,7
- Volodymyr D-k — 796
- Slovolyub — 743,5
- Leh Palych — 721,5
Dim Grits, який набрав найбільшу кількість балів, отримує головний приз — поїздку в Македонію на міжнародний WikiCamp, куди з’їдуться переможці конкурсу з інших країн Центральної та Східної Європи.
Усього в конкурсі взяли участь 42 учасники. Переможців у окремих тематичних номінаціях («Культура», «Географія», «Економіка», «Суспільство», «Спорт», «Політика», «Транспорт», «Історія», «Наука», «Освіта», «Жінки»), а також кількість створених ними статей і отримані бали дивіться на підсторінці конкурсу у Вікіпедії.
І ще одна приємність на завершення. Дуже радує, коли різні проекти, пов’язані з Вікіпедією, переплітаються один з одним. Ось наприклад, це фото Карпат, зроблене в рамках фотоконкурсу «Вікі любить Землю», надихнуло користувача Лорд Бъмбъри на створення статті про Карпатський біосферний заповідник у Вікіпедії болгарською мовою. Стаття стала одним зі ста особистих вікіднів (про виклик #100wikidays ми писали раніше) і одночасно конкурсною статтею CEE Spring у болгарській Вікіпедії.
Вікіпедія об’єднує! 🙂

Туманний ранок у Карпатському біосферному заповіднику. Фото: Vian [CC BY-SA 4.0]