Микола Курносенко, 9 листопада 2013. Автор фото — Amakuha [CC-BY-SA-3.0]
Сьогодні у нас історія про ще одну людину, що робила свій внесок у вікіпроект. Було б чудово, якби після публікації допису ми могли поділитися з ним, подякувати і попросити працювати з нами ще. Але ні.
Микола Курносенко (користувач:Kurnosenkon) — учасник фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2013. Він приєднався до змагання останнього дня і завантажив всього 20 світлин з Дніпропетровська — але одна з них стала найкращим фото з Дніпропетровської області.
Організатори фотоконкурсу мали нагоду побачити його на церемонії нагородження, 9 листопада 2013 року. Пан Микола сидів у першому ряду, тому нам пощастило мати його фото.
Микола Курносенко був старшиною міліції у батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення «Дніпро-1». 29 серпня 2014 року його не було серед тих, хто виходив з оточення поблизу Іловайська т. зв. зеленим коридором. 20 вересня пошуковою групою було знайдено тіло, що згодом було впізнане за тестами ДНК. Указом Президента від 31 жовтня 2014 року №838/2014, «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня — з поміткою «посмертно»…
Нам про це стало відомо у березні 2015 року, якраз після нагородження переможців конкурсу статей «Військова справа у Вікіпедії». Була складна розмова із сином пана Миколи, який сказав, що вони не вірять першим результатам аналізів ДНК і хочуть спробувати перевірити ще. Ярослав Тинченко, заступник директора Національного військово-історичного музею України з наукової роботи, підтвердив сумну інформацію, вона ж є і на проекті «Книга Пам’яті полеглих за Україну». Але не хотілося спішити із публікацією тоді ж…
Сьогодні, 29 серпня, роковини. Ми — волонтери, які займаються організацією проектів (на кшталт «Вікі любить пам’ятки» чи «Вікі любить Землю»), і ми не знаємо, що за люди наші учасники. Але ми знаємо, що ці люди діляться своїми роботами з усім світом, допомагають вільним знанням, а тому впевнені, що це прекрасні люди. І сьогодні нам дуже сумно, бо прекрасних людей таки на одну менше.
Брянська Миколаївська церква, пам’ятка архітектури; нині — Дніпропетровський будинок органної та камерної музики. Автор фото — Николай Курносенко [CC BY-SA 3.0]
Церемонія нагородження «Вікі любить пам’ятки» 2013 у Шоколадному будиночку, 9 листопада 2013 року. Автор фото — Amakuha [CC-BY-SA-3.0]
PS. Якщо Ви були на церемонії нагородження й у Вас раптом залишилися ще не завантажені звідти фото, особливо із паном Миколою, то вантажте. Категорія у Вікісховищі: Wiki Loves Monuments 2013 awards in Ukraine.