У нас є вичитана Біблія!

Ivan Ohienko BibleВи, напевне, бачили гумористичні картинки про електронні книгозбірки, де було вилучено файл Біблії через «запит власника авторських прав». Так, якби самі апостоли звернулись до власника сайту, було б смішно 🙂

Біблія — найбільший бестселлер (англ. «той, що найкраще продається») усіх часів і народів. Але будь-яка книга — це не лише текст і, відповідно, належить вона не лише автору тексту. Нехай у випадку з класичною Біблією ми точно не говоримо про ілюстраторів, але про перекладачів і адаптаторів тексту забувати не варто. Тому те, через що текст Біблії справді вилучають із сайтів — це права на переклад.

Але ми точно знаємо одне місце в україномовному інтернеті, де текст Біблії викладено з дотриманням геть усіх авторських прав. І це [барабанний дріб]Вікіджерела. Текст українською мовою у перекладі Івана Огієнка Ви можете знайти за цим посиланням, вихідний файл .djvu — тут.

Про те, що від Українського Біблійного товариства отримано дозвіл на поширення видання Біблії Огієнка 1988 року під ліцензією CC-BY-SA-3.0 (це означає можливість використовувати переклад за умови згадування автора й ліцензії), ми писали уже доволі давно. Але Вікіджерела — це вільна бібліотека, що не просто пропонує своїм читачам тексти. У Вікіджерелах тексти прийнято вичитувати, звіряючи кожну кому з оригінальним виданням.

Логотип Вікіджерел — айсберг під водоюТепер же ми раді повідомити, що вичитку Біблії Огієнка у Вікіджерелах було завершено. Звісно, дорога до ідеалу нескінченна — Ви також можете вичитати текст, щоб дана робота отримала статус перевіреної, тобто вичитаної кількома користувачами. Тоді тут кожна сторінка з 1523-х буде позначена зеленим.

Якщо Ви хотіли б стати справжнім доглядачем книг, Вам пряма дорога у Вікіджерела — вільну бібліотеку-архів, яку можуть наповнювати всі охочі.

УВАГА! Тим, хто вже працює у Вікіджерелах або планує всерйоз цим зайнятися:
До 13 жовтня 2015 року відкрита реєстрація на першу міжнародну конференцію спільноти Вікіджерел. Захід відбудеться 20-22 листопада 2015 року у Відні (Австрія). Більше інформації про сам захід можна знайти тут Wikisource Conference 2015. Бажаємо успіхів! 🙂

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s