Листопад — місяць Азії у Вікіпедії

логотип місяця Азії українською мовоюМісяць Азії у Вікіпедії — це онлайн-марафон редагування Вікіпедії, метою якого є покращення розуміння азійських вікіспільнот одна одних і всього світу — Азії. Він проводиться у багатьох Вікіпедіях у листопаді 2015 року. Мета Місяця Азії в українській Вікіпедії — підвищити кількість і якість статей про країни Азії.

Тематичні тижні проводяться у Вікіпедії регулярно, вони допомагають редакторам найбільшої у світі — і все одно неповної енциклопедії не розгубитися від того, скільки статей іще не написано, а планово розкривати одну тему за одною.

Місяць Азії задумувався його організаторами спершу лише як спосіб зблизити між собою власне спільноти, що дописують у розділи Вікіпедії мовами народів Азії, але ідея сподобалася й українцям, і також до Місяця Азії долучається англомовна Вікіпедія. Більшість Вікіпедій, що беруть участь у місячнику, мають [далеко] менше 100 тисяч статей, у той час як англійська Вікіпедія уже має 5 мільйонів, але редактори запевняють, що навіть найбільшій енциклопедії ще дуже далеко до повного розкриття знань. Кожен мовний розділ Вікіпедії дещо упереджений на користь тих тем, які більше стосуються народів, що говорить певною мовою, але з цим треба боротися.

Створена стаття має

На сторінці тижня в українській Вікіпедії Ви знайдете неповний перелік статей, які можна створити — про Таїланд чи Японію, визначних осіб чи пам’ятки культури, національну кухню чи танці — що завгодно.

У рамках дружби між спільнотами Вікіпедії, кожен учасник, який створить хоча б п’ять статей, що відповідають критеріям, отримає поштою спеціально створену листівку з інших країн-учасниць місяця. Вікіпедисти, які створять найбільше статей у кожній Вікіпедії, отримають звання Посла Азії у Вікіпедії (англ. Wikipedia Asian Ambassador).

Запрошуємо усіх охочих азієзнавців долучатися до Місяця Азії у Вікіпедії!

Історичний парк Пхра-Накхон-Кхірі (Пхетчабурі, Таїланд). Автор фото — Kritmongkholrat Arunsuriya, ліцензія CC-BY-SA-3.0

Історичний парк Пхра-Накхон-Кхірі (Пхетчабурі, Таїланд). Автор фото — Kritmongkholrat Arunsuriya, ліцензія CC-BY-SA-3.0 (можна вільно використовувати за умови вказання атрибуції, як тут)

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Вікітижні | Теґи: , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s