Infographics [UA] змінив назву на Visuals і перейшов на вільне ліцензування

Проект  Visuals, відомий до 4 листопада 2015 року як Infographics [UA], надав дозвіл на публікацію всіх своїх матеріалів на умовах ліцензії Creative Commons  CC-BY-SA-4.0

Visuals — некомерційний український медіа-проект зі створення та поширення інфографіки на актуальні для України теми. Функціонує у форматі сторінок в соцмережах Twitter та Facebook.

Проект виник у січні 2015 року в розпал російської збройної агресії проти України. Головні теми, що висвітлюються на майданчиках проекту — ситуація на Сході України, окупація Криму, громадянська блокада Криму, стан впровадження реформ в Україні, українські політика та економіка, російська інтервенція до Сирії, міжнародна політика, резонансі події в Україні та за її межами. Засновником проекту є ужгородський дизайнер Олег Олашин.

У жовтні 2015 року Infographics [UA] розпочав співпрацю з міжнародною волонтерською групою Inform Napalm, яка допомагає перекладати інфографіку різними мови. Спільно з ІнформНапалмом створено інфографіку, що містить особисті дані екіпажів російської авіації, яка бомбардує сирійські міста. Ці публікації, перекладені арабською мовою, викликали нервову реакцію російських високопосадовців, а телеканал Аль-Арабія порівняв діяльність проекту InformNapalm з WikiLeaks.

Сайт Inform Napalm 19 жовтня також перейшов на ліцензування Creative Commons (а саме CC-BY 4.0). Крім аналітики, новин, сайт містить багато графічних матеріалів, які можуть бути використані, як у вікіпедійних статтях, так і будь-якими ЗМІ. Його матеріали використовують багато світових інформагенцій, тому це цілком авторитетне джерело для Вікіпедії.  Важливо також те, що як і ВікіпедіяVisuals та Inform Napalm є волонтерськими проектами.

Ліцензії Creative Commons  дозволяють авторам та іншим суб’єктам авторських прав самим визначати засади подальшого використання їхніх творів, захищають їх від несанкціонованого використання, і створюють легальне середовище для вільного обміну контентом. Ліцензії Creative Commons знайшли застосування в культурі, освіті, науці, урядових і державних організаціях та звукозаписних компаніях. Зокрема, його використвує Вікіпедія, ряд наукових рецензованих журналів,  такі популярні проекти, як Jamendo, Flickr, YouTube. За найскромнішими оцінками за ліцензіями Creative Commons поширюється понад 400 млн творів.

About yakudzawiki

Адміністратор і бюрократ української Вікіпедії
Опубліковано у Вільні ліцензії | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Infographics [UA] змінив назву на Visuals і перейшов на вільне ліцензування

  1. Сповіщення: InformNapalm - тепер на Вікіпедії - InformNapalm.org (Українська)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s