Фінальний вікітренінг 2015 року пройшов у Лисичанську

Нас часто просять навчити редагувати Вікіпедію, тож вікітренінги, або ж віківишколи, для «Вікімедіа Україна» — звична й улюблена діяльність 🙂

28 грудня 2015 року досвідчені редактори Вікіпедії Левон Азізян, Сергій Воробей, Леонід Овчаренко та Михайло Науменко провели віківишкіл для студентів Лисичанського педагогічного коледжу Луганського національного університету ім. Т. Шевченка. Цей тренінг став фінальним у цьому році взагалі й у проекті WikiFest:Луганщина зокрема. Впродовж листопада і грудня вікіпедисти їздили Луганщиною, вчили редагувати Вікіпедію, допомагали новачкам з написанням статей. І щоб не відкладати на майбутнє те, що можна зробити зараз, зазирнули і в Лисичанський педагогічний.

Як зазвичай, вишкіл складався з теоретичної і практичної частини, спершу студентам розказали про волонтерську суть Вікіпедії, історію її виникнення і чим вона є зараз: самоорганізованою спільнотою редакторів, які творять вільну енциклопедію — а потім показали на практиці, що редагувати Вікіпедію може абсолютно кожен. Якщо тільки натиснути кнопку «Редагувати», то це вже півсправи, а ознайомитися з вікірозміткою та керуватися основними правилами зовсім не складно. В ході практичної частини віківишколу, студенти педагогічного коледжу створили і доповнили низку статей, що стосуються переважно культури Луганської області.

Сподіваємося, що тепер, коли учасники цього віківишколу знають, що редагувати Вікіпедію просто, будуть робити це і поповнювати її статтями про свій край і його спадщину, про те, що їх цікавить, поповнюючи найбільшу енциклопедію своїми знаннями.

lysychansk-2

Фото авторів Sparrov, Leonst та Mychajlo Naumenko, вільноліцензовані під CC-BY-SA-4.0

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s