По Україні відбувається флешмоб #freepanorama

Флешмоб #freepanorama вийшов в люди і зацікавив журналістів.

Так, сьогодні про нього написав «День» у публікації під назвою «Харківські вікіпедисти фотографувалися на фоні “заборонених” архітектурних об’єктів».

13 лютого Сергій Петров, Антон Сафронов та інші редактори Вікіпедії фотографувалися для флешмобу з табличками «Свобода панорами #законопроект1677» біля відомих сучасних будівель Харкова. Держпром, Національний університет імені Каразіна, будівля ОДА, міськради, управління поліції, а ще Дзеркальний струмінь, пам’ятники Багалію, Бекетову — всього в місті вікіпедисти нарахували понад три сотні об’єктів, що захищені законом про авторські права, а отже на їх фотографування потрібно брати дозвіл. Законопроект #1677 має додати у закон пункт, який чітко дозволятиме фотографування будівель та скульптур у публічних місцях.

Новинний портал «За Збручем» написав про флешмоб у Тернополі. Його організатор, вікіпедист Микола Василечко підкреслює, що незахищеними є лише споруди, створені до 1946 року, а таких у Тернополі майже не лишилось. «З Вікісховища [сховища файлів на Вікіпедії та інших проектів] були видалені частина фотографій пам’яток архітектури і культурної спадщини в рамках конкурсу “Вікі любить пам’ятки“, оскільки вони захищені авторським правом. Відповідно, ми не могли поширювати ці зображення для інших країн».

Кілька місяців тому Микола Василечко взяв дозвіл на фотографію меморіальної таблиці ректорові ТДМУ Леонідові Ковальчуку на фасаді головного корпусу вишу від її автора Дмитра Пилип’яка. Саме так виглядає типовий дозвіл, який треба брати, щоб розмістити фото сучасної скульптури у Вікіпедії.

 

Чи не краще прийняти невеличку поправку до закону, яка впровадить свободу панорами і полегшить роботу вікіпедистів, фотографів, людей, що показують Україну світові?

Будівля Верховної Ради, збудована 1939 року за проектом архітектора Володимира Заболотного,  за чинним законом захищатиметься ще до 2032-го. Чи всі фотографи беруть дозвіл у його спадкоємців? Чи брали такий дозвіл для фото, розміщених на сайті самої Верховної Ради?

 

Чекаємо на публікації ЗМІ інших міст!

Тут є про що подумати. Вікіпедист Анатолій Луцюк, що переїхав до Одеси з Донецька, опублікував таке фото на підтримку флешмобу #свободапанорами:

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Вільні ліцензії, Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s