У Чернігові нагородили переможців Вікіфлешмобу

19 лютого у Чернігові підбили підсумки чернігівського Вікіфлешмобу: 30 учасників створили близько 40 статей.

Серед чотирьох авторів найкращих статей — один студент першого курсу, який вперше редагував Вікіпедію під час цього конкурсу. Усі четверо отримали цінні призи від спонсора заходу — кабельного оператора «Основа», це:

«Тематика статей дуже різна», — каже Віра Казимір, голова ВікіСтудії, доцент кафедри всесвітньої історії НН інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, — «Від художників та археологів, міст Мексики, комп’ютерних програм до чернігівських цвинтарів та рослин і будинків-пам’яток. У той же час все-таки значна частина статей так чи інакше стосується історичної тематики. Ймовірно через те, що багато учасників — це студенти-історики. Та й більшість організаторів — це вікістудійці, а ВікіСтудія — з історичних питань».

«Приємно вражений високим рівнем комп’ютерної грамотності одного з учасників», — каже Микола Приходько, патрульний Української Вікіпедії, координатор ВікіСтудії, член ГО «Вікімедіа Україна». — «Артем прийшов на Вікіфлешмоб у неділю й за годину не тільки написав статтю, але й сам за невеликої допомоги з мого боку створив шаблон. Зі всіх учасників він єдиний, хто створив сам шаблон, зазвичай на це потрібно більше часу».

Учасники отримали словесну підтримку і побажання нових звершень від почесного голови ВікіСтудії Олександра Коваленка, кандидата історичних наук, професора, директора Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського; заступника директора Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка Лілії Дубовик та комерційного директора кабельного оператора Христини Редько.

Після чого всі присутні переглянули відеозвернення з Македонії. Це привітання записав Кирил Симеоновський, президент ГО «Вікімедіа Македонія». У рамках Вікіфлешмобу він написав статтю про чернігівську Катерининську церкву македонською мовою.

Затим по скайпу відбулося спілкування із Бояном Янкуловскі, програмним керівником ГО «Вікімедіа Македонія». Він в рамках заходу написав македонською про Чернігівський педагогічний університет. Запросив провести паралельні вікіекспедиції: макендоцями в Македонії, українцями в Україні.

Під кінець зустрічі пані Віра повідомила про відкриття нової серії віківишколів в рамках ВікіСтудїі, які розпочнуться з наступного тижня. І значне пожвавлення в рядах присутніх студентів викликала обіцянка від пані Христини нагородити автора найкращої статті планшетом.

Говорить Микола Приходько. Автор фото — Star61, ліцензія CC-BY-SA-4.0

На фото: Олександр Коваленко, Віра Казимір, Христина Редько. Автор фото — Star61, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Про свою статтю розповідає Артем Лисевич. Автор фото — Star61, ліцензія CC-BY-SA-4.0

Дивіться більше фотографій у Вікісховищі.

About nickispeaki

йог. вікіпедист. Люблю авіацію та космонавтику.
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s