В Українській Вікіпедії відбудеться конкурс написання статей з фізики та астрономії

Художнє бачення чорної діри. XMM-Newton, ESA, NASA

Художнє бачення чорної діри. XMM-Newton, ESA, NASA

З першого квітня по четверте травня в українській Вікіпедії буде проведено конкурс з написання статей з астрономії та фізики WikiPhysContest-2016, який проводить ГО «Вікімедіа Україна».

Взяти участь у конкурсі і виграти коштовні призи може будь-який користувач української Вікіпедії. З огляду на те, що фізика — дуже широке поняття, це наука, яка включає в себе безліч підрозділів, то цьогорічний конкурс буде проводитись у двох категоріях (окремо):

  • астрономія та фізика космосу (а також космологія, астрофізика, галактична та позагалактична астрономія, астрочастинкова фізика, ближній космос)
  • теоретична фізика і фізика ядра та елементарних частинок (а також фізика прискорювачів частинок, фундаментальні фізичні теорії, явища, квантовомеханічний світ і т. д.)

Першочергова увага буде приділятись якісним показникам статей, значна увага приділятиметься покращенню наявних статей. Окрім створення та покращення статей з фізики та астрономії, метою конкурсу також є залучення нових редакторів, а також поширення вікіпедійного руху серед українських та україномовних науковців.

Членами журі конкурсу є досвідчені науковці, астрономи та фізики.

Чому саме зараз? Чому саме астрономія та фізика?

Відповідає голова оргкомітету конкурсу, аспірант фізичного факультету ЛНУ Максим Ціж:

Фізика та астрономія були і є традиційно найсильнішими розділами фундаментальної науки в Україні. Так, за дослідженням соцмережі Ukrainian Scientists WorldWide, найбільшу частку статей в 5 провідних університетах України становлять роботи написані саме в галузі фізики та астрономії, а серед установ НАНУ за публікаціями суттєво попереду саме фізичні та астрономічні установи (ІТФ, ГАО, Інститут Фізики та ін.).

У свою чергу, зважаючи на потужність ресурсу Вікіпедії, організація Wiki Education Foundation оголосила 2016 роком науки у Вікіпедії з метою покращити комунікацію між наукою та громадськістю. Тож проведення такого конкурсу цілком відповідає світовим тенденціям.

З іншого боку, розділ астрономії та фізики (особливо фізики частинок та теоретичної фізики) геть слабо представлений в Українській Вікіпедії. Так, серед вибраних статей нашої Вікіпедії лише дві стосуються фізики і жодна астрономії, а серед добрих статей лише сім астрономічних і три фізичні статі. Кількість активних користувачів-фізиків, на жаль, теж невелика.

Цільовою авдиторією конкурсу є в першу чергу молоді та майбутні науковці: студенти старших курсів та аспіранти молодших. Залучення таких користувачів забезпечить якісне зростання Вікіпедії в цій галузі з одного боку та відкриття для науковців переваг долучення до роботи над Вікіпедією з іншого.

Якщо згадати, що проведення аналогічного конкурсу на біологічну тематику 3 роки тому мало наслідком збільшення кількості вибраних статей з біології у Вікіпедії до 14 (!!!), то сумніви в доцільності проведення цього конкурсу пропадуть зовсім.

Кожен учасник може виставити на конкурс довільну кількість статей в період з першого квітня по четверте травня; далі журі визначатиме переможців, оголошення результатів планується на 14 травня — Міжнародний день астрономії в 2016 році.  При оцінюванні конкурсних робіт буде братися до уваги повнота висвітлення теми, сучасність наведеної інформації та оригінальність статті. Докладніше з умовами цього конкурсу можна ознайомитись на сторінці у Вікіпедії.

Долучайтеся!

Андреа Дюпре налаштовує близькоінфрачервоний спектрограф PHOENIX (з архіву Смітсонівського інституту).

Андреа Дюпре налаштовує близькоінфрачервоний спектрограф PHOENIX (з архіву Смітсонівського інституту).

About tiredducky

Шукаю і знайду
Опубліковано у Анонси, Конкурси, Наука і освіта, Поточні події | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s