«Освітня програма Вікіпедії» була представлена на «Освітньому форумі 2016» у Харкові

На початку березня 2016 року у Харкові відбувся «Освітній форум 2016», який проходив одночасно у Києві, Львові та Харкові. У ньому взяла участь і Громадська організація «Вікімедіа Україна», яка представила окремий стенд з презентацією «Освітньої програми Вікіпедії».

Стенд «Освітньої програми Вікіпедії» на «Ярмарку ідей» під час роботи «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
На фото – вікіпедист Leonst.
Фото: Kharkivian, CC-BY-SA, 4.0 з Wikimedia Commons

Стенд «Освітньої програми Вікіпедії» на «Ярмарку ідей» під час роботи «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
На фото – Сергій Петров.
Фото: Leonst, CC BY-SA 4.0, з Wiimedia Commons

Під час «Освітнього форуму 2016», який відбувся у Харкові 2 березня у стінах Харківського національного університету радіоелектроніки, працював «Ярмарок ідей», на якому були представлені найкращі серед поданих заявок проекти та програми в освітній сфері. Громадська організація «Вікімедіа Україна» представила інформаційний стенд з інформацією про «Освітню програму Вікіпедії» – міжнародну програму із залучення до написання статей у Вікіпедії студентів та учнів навчальних, яка на цей час реалізується у понад 70 країнах світу.

«На нашому стенді ми представили інформацію про “Освітню програму Вікіпедії”, її історію, механізми реалізації програми та чисельні напрями, за якими вона може бути впроваджена в освітній процес в університетах та загальноосвітніх школах, гімназіях чи ліцеях, а також підготували інші супутні матеріали: буклет про програму, шпаргалки з вікірозмітки, посібники з редагування Вікіпедії для новачків, а також показали іншу видавничу продукцію організації – фотоальбом найкращих світлин української частини міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки – 2014” та кишенькові календарики», – зазначив Сергій Петров, представник Громадської організації Вікімедіа Україна» у Харківській області.

На «Ярмарку ідей» були представлені загалом понад 10 освітніх проектів різних напрямів – від дошкільної освіти та шкільної до самоосвіти та інклюзивної освіти. Серед інших, у цьому ярмарку взяли участь Харківська регіональна філія Європейської бізнес асоціації, IT Cluster Kharkiv, «Oxford Education Group», Громадська організація «Харків з тобою», приватний ліцей «МИР» та інші.

Як зауважив вікіпедист Leonst, який також брав участь в «Освітньому форумі 2016», люди доволі жваво цікавились «Освітньою програмою Вікіпедії», брали інформаційні буклети, ставили запитання. «Багатьох цікавила можливість впровадження цієї практики у власному виші. Водночас, питання деяких відвідувачів інколи геть не стосувалися освіти, а були скоріше про Вікіпедію в цілому – здебільшого щодо недостатньої висвітленості якоїсь теми», – відзначив Leonst.

«Можна сказати, що участь Громадської організації “Вікімедіа Україна” в “Освітньому форумі 2016” у Харкові загалом була досить успішною і це був корисний та потрібний спосіб взаємодії із зацікавленою аудиторією», – додав Сергій Петров.

Також під час форуму на двох панельних дискусіях обговорювалися проблеми в освітній галузі. Під час першої з них, що була присвячена проблемам імплементації Закону України «Про вищу освіту» прозвучали досить скептичні твердження від спікерів щодо освітян України, які продовжують жити в радянській освітній парадигмі, яка не  відповідає сучасним стандартам та запитам.

Дискусійна панель «Реформа вищої школи в рамках нового Закону про вищу освіту» під час «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
Фото: Kharkivian, CC-BY-SA, 4.0 з Wikimedia Commons.

У другій панельній дискусії щодо запитів роботодавців до підготовки кадрів були висловлені думки щодо низької якості фахових здібностей випускників українських вишів, яких необхідно ще довчати в середньому ще від одного до трьох років для того, аби вони могли якісно виконувати свої робочі завдання та функції. У той же час нинішнє законодавство не дає стимулу впровадженню державно-приватного партнерства, що гальмує, на думку спікерів форуму, розвиток співпраці навчальних закладів та приватних компаній в Україні, а відтак і розвиток якості освітнього процесу та програм, які мають відповідати сучасним запитам світового ринку праці.

Дискусійна панель «Очікування замовників та можливості виконавців» під час «Освітнього форуму 2016» у Харкові.
Фото: Kharkivian, CC-BY-SA, 4.0 з Wikimedia Commons.

Зазначимо, що «Освітній Форум 2016» у Харкові був проведений БО «БФ “Харків з тобою”, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Громадянською Платформи «Нова Країна», Міжнародним освітнім фестивалем «INSIGHT», Тимчасовою комісією Верховної Ради України з питань майбутнього за участі Рекрутингової аґенції «Експерт-Плюс», Приватного ліцею «МИР», Асоціації Приватних Роботодавців та Видавництва «АССА».

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Конференції, Наука і освіта, Поточні події, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s