«Уявіть світ, у якому кожна людина на планеті має вільний доступ до усіх знань людства. Це те, що ми й робимо».
«Imagine a world in which every single person on the planet is given free access to the sum of all human knowledge. That’s what we’re doing.»
— Джиммі Вейлз
Вікіцитати — вільне інтернет-зібрання цитат відомих осіб, висловів із книг, фільмів тощо. Сайт створений Фондом Вікімедіа із застосуванням технології «вікі».
26 березня Українські Вікіцитати обійшли французькі за кількістю статей, посівши 10-е місце. Зараз в українських Вікіцитатах близько 4 135 статей (станом на 28 березня 2016), понад 12 тис. усіх сторінок, понад 62,5 тис. редагувань. Проект активно розвивається і є вже певні локальні успіхи: 16 серпня 2015 р. закінчено створення статей про усіх на той момент лауреатів Нобелівської премії з літератури (у жовтні доповнено новим лауреатом — Алексієвич Світлана Олександрівна), чого нема у жодному іншому розділі.
Також під час Місяця покращення необхідних статей (Топ-1000 і Топ-10000), що проходить у Вікіпедії, було створено усі відсутні статті про персоналії зі списку Топ-1000, а це і мореплавці-першовідкривачі Жак Картьє, Васко да Гама, Марко Поло, і видатні науковці Енріко Фермі, Карл Фрідріх Гаус, Йоганн Кеплер, і політики Карл I Великий, Людовик XIV, Сулейман I Пишний…
29 січня 2016 р. започатковано проект «Цитата дня», запропонований адміністратором Sergento. Кожен користувач може номінувати улюблену цитату на певну дату, щоправда вона має бути актуальною: бути цитатою людини, або про людину, що народилася чи померла у цей день, стосуватися історичної події (свята, пам’ятного дня), що відбулася/відбуватиметься у цей день тощо. Інші користувачі мають право підтримати цю пропозицію або ні, висловити зауваження або й запропонувати іншу цитату на голосування. При кількох номінаціях перемагає цитата з найбільшим позитивним сальдо. Цитата дня тісно пов’язана з аналогічною рубрикою у Вікіпедії.
Кожен вікіпедист має пам’ятати, чим не є Вікіпедія: Вікіпедія — не каталог усього, що існує або існувало, статті у ній не повинні мати великий об’єм слабо взаємопов’язаних даних, таких як цитати, афоризми — тому такі частини тексту варто переносити у Вікіцитати.