Пишемо у Вікіпедію про три європейські країни щотижня

У Вікіпедії розпочався великий міжнародний конкурс статей CEE Spring 2016 — усі охочі з двадцяти країни Центральної та Східної Європи можуть писати статті про своїх сусідів. Приз у кожної країни свій, це переважно книжки, а головний в українській частині конкурсу — поїздка у Вірменію.

До неділі у конкурсі триває тиждень Сербії, Словаччини та Угорщини.

Що ви знаєте про Сербію? Що знає про Сербію Вікіпедія? Ви можете почитати про сербську кухню, а про сербську літературу ще ні, про Вука Караджича стаття є, а про Йованку Броз ще немає. Нікола Тесла відомий усім, а про скількох сербських науковців статей ще не написано — ціла Сербська академія наук і мистецтв і її члени чекають своїх авторів.

Весна європейських народів у Вікіпедії проводиться вже вдруге. Команди вікіпедистів у кожному мовному розділі, що беруть участь у конкурсі, склали список статей, які б вони хотіли бачили про свою батьківщину іншими мовами. У 2015 про Словаччину написали 60 статей за всю тривалість конкурсу (всіма мовами), у 2016 — 64 лише за чотири дні. Цьогоріч словаки пропонують написати у Вікіпедії, крім іншого, про Яна ПаларикаСловацьке національне відродження і Volkswagen Slovakia — бо це для них важливо. Допоможете? 🙂

Європейцям регіону ЦСЄ дуже пощастило: більшість мов надзвичайно схожі між собою, тож можна писати статті у Вікіпедію, перекладаючи з інших мов. З угорською може бути трохи складніше, особливо з іменами — принаймні, дехто так вважає 🙂 Але у списках статей до створення усі імена вписано українською, і все, що вам треба — це натиснути на червоне посилання (колір означає, що цієї статті ще не існує) і писати текст. Ваших рук чекають Мартон ЄваШляхта МаґрітМесарош Марта та інші. (За правилами іменування статей у Вікіпедії для угорців пишуть спершу прізвище, тоді ім’я).

Хто ці угорки, що то за відродження у словаків і які є інші відомі сербські імена? Загляньте у списки статей у Вікіпедії, перейдіть на наявну статтю мовою, яку ви розумієте, і перекладіть українською. Нескладно, відносно недовго, надзвичайно корисно — а якщо робити це часто, можна позмагатися за призи 🙂

Щотижня ми запрошуємо вас писати про нові дві-три країни. Якщо ви захопитеся котроюсь одною — це теж добре! Конкурс триває до 31 травня, у вас є час. І водночас часу немає — не можна відкладати наостанок те, що можна написати сьогодні!

Замок Вайдахуняд у Варошліґеті, міському парку Будапешта.

Замок Вайдахуняд у Варошліґеті, міському парку Будапешта. (Статті про замок у Вікіпедії ще немає — і це нагода її створити!)

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Вікітижні, Конкурси | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Пишемо у Вікіпедію про три європейські країни щотижня

  1. attolippip коментує:

    гарний постик, дякую!

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s