Першого квітня ми розпочинаємо конкурс статей у Вікіпедії — з теоретичної фізики й астрономії.

Модель гравітаційної лінзи (чорна діра проходить повз галактику, викривляючи її зображення).
Напередодні (але в 1890 році) народився наймолодший лауреат Нобелівської премії з фізики, якому на час її отримання було 25 років — Вільям Лоренс Брегг, англійський кристалограф. Ні, початок конкурсу не приурочено ні до першого квітня, ні до дня народження Брегга, а біографії вчених навіть не братимуть у ньому участі.
WikiPhysContest має мету вузьку і чітку: покращити висвітлення фізичних і астрономічних тем у Вікіпедії. Наука фізика цікавиться дуже широким колом явищ і процесів, і на конкурс допускаються статті не про все. У фокусі — астрономія, теоретична фізика й фізика ядра та елементарних частинок. Статті можна як створювати, так і поліпшувати, обов’язково почитайте умови конкурсу: вони містять і чимало корисних порад.
Брегг ніби натякає своїм прикладом, що молодь може, якщо хоче. Призами нашого конкурсу (а це ноутбук, планшет і електронна книга за перші три місця у кожній з двох підгруп) ми хочемо трохи відтягти студентів й аспірантів від протирання архімедових штанів над статтями в маловідомі збірники. Напишіть краще статті у Вікіпедію, яку читають мільйони людей.
Місяць часу (до четвертого травня), одна стаття і — можливість отримати цінний приз. І це не лотерея «віддам за репост», а чесна конкуренція й чесне суддівство зробленого. Розкажіть про це друзям-фізикам — вони мають знати!
І хай буде так. Перші статті конкурсу вже створено, одна з них — Доля Всесвіту. Куди вже символічніше 🙂