Wikimedia Education Collaborative: Вікіпедія для освіти та інше

У березні учасники ініціативи Wikipedia Education Collaborative зустрілися у Стокгольмі, щоб обговорити покращення, яких вдалося досягти у впровадженні Вікіпедії та інших вікіпроектів в освіту за останній рік.

Photo by Melina Masnatta, CC BY-SA 4.0.

Авторка фото — Melina Masnatta, CC BY-SA 4.0.

Колись, коли Сара Мерстелль тільки починала редагувати Вікіпедію та зазирати за її лаштунки, вона запитала себе: «Як це можна використати для моїх студентів?» Кілька років потому, коли у неї  вже був досвід керування власною Освітньою програмою Вікіпедії, Сара виступила співорганізатором третьої зустрічі Wikipedia Education CollaborativeCollab»), у Швеції.

Collab — це глобальна мережа лідерів освітніх програм, створена у 2014 році для підтримки розвитку освітніх програм у світі, учасники якої — такі як Сара — допомагають іншим освітянам, які зацікавлені у використанні Вікіпедії як навчального інструменту, та вікімедійцям, що хочуть започаткувати такі освітні програми. 5—6 березня учасники Collab зустрілися у Стокгольмі, щоб визначити спільні цілі, пріоритети й проекти для групи на наступний рік.

Що рухає Collab вперед? Серед основних принципів — створення мереж, обмін досвідом та сприяння співпраці між освітніми програмами, організаціями, волонтерами руху Вікімедіа, в якому б куточку світу вони не були. Це об’єднання створене для обміну досвідом та знаннями з колегами і підтримання інших програм на глобальному рівні.

Collab було створено з такими цілями: визначити найкращі практики застосування Вікіпедії в освіті, зібрати ідеї для освітніх ініціатив, поділитися інформаційними матеріалами різних програм, розвинути глобальну систему сертифікації учасників програм, налагодити активний обмін досвідом та інструментами. Дещо з цього було досягнуто: наприклад, учасники Collab розробили бланки та загальні настанови, як видавати студентам і викладачам сертифікати про участь у тренінгах чи курсах. Також було створено й перекладено різними мовами чимало освітніх матеріалів, як-то посібник з оцінки якості статей у Вікіпедії, посібник з вільних ліцензійкорисний набір освітньої програми та багато інших ресурсів, розбитих на чотири категорії для різних аудиторій: для керівників програм, для освітян, для волонтерів і для студентів. Спілкування й збір найкращих практик лишаються пріоритетними для Collab і надалі.

Минулого року група стала відкритою, у 2015 році до неї приєдналося ще 10 лідерів освітніх програм. Зараз у Collab входить 23 особи, переважно жінки (серед них і учасниця з України). Всі охочі можуть підписатися на відкриту розсилку, у Phabricator’і ведуться записи завдань, які необхідно виконати. За час використання Фабрикатора — трекера завдань, яким користується рух Вікімедіа — було завершено 88 завдань, 22% яких стосувалися наставництва щодо інших освітніх програм. Щомісяця учасники Collab зустрічаються з допомогою відеозв’язку, а на Вікіманії 2015 багато з них взяли участь в освітній пре-конференції, а також виступали самостійно.

Під час зустрічі у Стокгольмі члени Wikipedia Education Collaborative визначили для себе особисті плани кожного на наступний рік і сформулювали плани групи загалом. Три основні цілі — це розробка гнучкого механізму наставництва, розвиток ресурсів, а також тестування і переклад нової платформи для підтримки роботи освітян та організації заходів з використанням Вікіпедії у навчанні — Program and Events Dashboard.

Зустріч дала відчуття приналежності й об’єднаності. Так багато людей в усьому світі використовують Вікіпедію та інші проекти Вікімедіа в освіті, вони стикаються з подібними завадами, але й досвід вирішення питань так само може працювати для всіх.

Авторка фото — Melina Masnatta, CC BY-SA 4.0.

На основі допису з блогу Вікімедіа:
Melina Masnatta, Paola Ricaurte, “Where do we go from here: the Wikimedia Education Collaborative

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Закордонний досвід, Конференції | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s