Всеукраїнська (не)конференція EdCamp Ukraine у Харкові

9-10 квітня у Харкові відбулася друга освітня (не)конференція EdCamp Ukraine, яка проходила під девізом  «Ми будуємо спільноту відповідального вчительства!»

EdCamp — це інноваційна форма проведення конференцій для шкільних педагогів, що була започаткована у 2010 році у США. Зустрічі у цьому форматі передбачають проблемні та подіумні дискусії, тренінги, творчі майстер-класи, інтерактивні зони від партнерських організацій і благодійні акції.

Перша національна (не)конференція EdCamp Ukraine,  пройшла в Харкові 23 й 24 червня 2015 року, під час якої був анонсований конкурс на проведення  mini-EdCamp’ів по всій Україні. За підтримки Відділу преси, освіти і культури Посольства США в Україні та низки організацій-партнерів  від грудня 2015 року регіональні EdCamp’и пройшли в 11-ти містах України. EdCamp у Харкові став завершальним і вдруге став національною подією.

Цьогорічний всеукраїнський EdCamp прийняв Єврейський культурний центр «Бейт Дан». Вразила кількість учасників — 504. Експертів з різних країн теж чимало — 80. Кілька десятків сесій відбувалися одночасно!

Конференційні дні розпочиналися із спідгікінга (від англ. Speed geeking), коли кожен вибирав для себе програму відвідування презентацій.  Під час цього всі учасники розбивалися на групи по 5-10 чоловік, а спікери ставали в коло по периметру великого залу. Далі кожна група по колу обходила всіх спікерів, по черзі переходячи від одного до другого. В цей час кожен спікер  мав швидко і коротко зі свого місця за 2 хвилини розповісти про себе і свою доповідь. Таким чином, кожен учасник заходу мав уявлення про всі виступи і всіх спікерів, і  міг визначити найцікавіші для себе і піти саме на ті доповіді.

Представники ГО «Вікімедіа Україна» Сергій Петров  та Микола Приходько презентували Освітню програму Вікіпедії. Вони розповіли основні засади Вікіпедії та про впровадження Освітньої програми Вікіпедії в Україні, де вже 11 освітніх закладів беруть в ній участь. Вони поділилися досвідом про ті освітні проекти, які вони реалізували — Сергій про проект «ВікіФото» у Харкові, Микола про ВікіСтудію у Чернігові. Так, під час фотоконкурсу студенти завантажили близько 2000 фотографій до Вікіпедії, проілюструвавши 50 населених пунктів України (переважно Харківщини). У Чернігові вікістудійці (це переважно студенти історичного інституту) написали близько 200 статей.

Після офіційної програми, а також у перервах між виступами експертів та учительських паралелей, була змога поспілкуватися віч-на-віч. Так, була зацікавленість у співпраці з ГО «Вікімедіа Україна» з боку Малої академії наук України та Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

Як зазначив Олександр Елькін (організатор, ведучий і натхненник EdCamp’у), родзинка цієї зустрічі — ефект довгого хвоста — налагодження співпраці і реалізація проектів вже після проведення конференції завдяки контактам, отриманим під час обговорень і обміном досвідом.

Приходько Микола під час вручення сувенірів висловив свої враження від події так: «Я хотів побачити світле майбутнє України. Тут я його побачив! 🙂»

Більше фото з події

About nickispeaki

йог. вікіпедист. Люблю авіацію та космонавтику.
Опубліковано у Конференції | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s