Вікітренінг для педагогів: післямова

Якими ви уявляєте сучасних педагогів? Чи можете уявити вчителів та викладачів, які задають писати не реферати чи конспекти, а статті у Вікіпедію? Ми знаємо таких і  намагаємось, щоб їх стало більше! 15—16 квітня 2016 року «Вікімедіа Україна» провела тренінг для вчителів та викладачів України, з метою залучення їх до редагування Вікіпедії. 23 учасники з різних куточків України отримали сертифікати про успішне проходження навчання.

Ініціювала тренінг Валентина Кодола, вчитель історії Шендерівського навчально-виховного комплексу Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, член «Вікімедіа Україна». «Навчився сам, навчи своїх колег та учнів!» — таким вона визначила девіз заходу, що тривав два дні.

Програма першого дня тренінгу включала такі теми: «Мотивація редагування Вікіпедії», «Соціальна й організаційна структура», «Основні політики Вікіпедії», «Редагування сторінок Вікіпедії». Завершився день практичним заняттям зі створення статей. Наступного дня були презентовані «Освітня програма» ГО «Вікімедіа Україна»,  «Вікіпедія у шкільному процесі», «Використання потенціалу Вікіпедії у навчанні».  Учасники також ознайомились із бічним меню, функціями та можливостями особистих сторінок та сторінок обговорення.

Такий багаж знань дозволив сміливо та з наснагою здійснити перші  редагування та створити перші статті. Учасники успішно впоралися з цим завданням, вже на кінець першого дня тренінгу було започатковано нові статті про персоналії у Вікіпедії.

WMUA Wikitraining for Teachers 16 April 2016 3932

Своїми коментарями та враженнями поділились тренери та учасники.
Валентина Кодола: «Коли виникла можливість провести вікітренінг, зразу подумала, що учасниками першого тренінгу повинні стати одні з найкращих, найталановитіших, найактивніших вчителів та викладачів України. Майже всі ми – члени ГО «Клубу учасників конкурсу “Учитель року” у гуманітарних номінаціях», який заснований під егідою Української асоціації викладачів зарубіжної літератури (Президент Асоціації – Ю.І. Ковбасенко, завкафедрою світової літератури Київського Університету імені Бориса Грінченка, він же учасник тренінгу). Для завзятих педагогів було насолодою отримати нові знання, вони із захопленням сприймали матеріал, який їм доносили тренери. Учасників вразило, що тренери – молодь, молодь нової України.

Що ж мотивувало учасників тренінгу редагувати Вікіпедію?

  •       Мотив перший: Суспільний. Чи може стати українська Вікіпедія носієм інформації укранською мовою?
  •       Мотив другий: Фаховий. Чи завжди у Вікіпедії можна знайти необхідні матеріали?
  •       Мотив третій: Особистісно-професійний. Як редагування Вікіпедії може сприяти особистісно-професійному зростанню?

Вважаю, що ми впорались із поставленими завданнями, навіть змогли досягнути більшого».

 

WMUA Wikitraining For Teachers 16 April 2016 65

Cесія Валентини Кодоли

Леонід Овчаренко, тренер, вікімедієць: «Особисто для мене віківишкіл для вчителів та викладачів в університеті Грінченка минув в атмосфері конструктиву та зацікавленості. Зацікавленості в першу чергу з боку наших “учнів” так би мовити, які виявили неабиякий інтерес до вікіпедійної творчості. Маю стійке враження в тому, що значна частина з них спробує впровадити Вікіпедію у навчальний процес своїх закладів, долучившись до Освітньої програми Вікіпедії. Окрім того, як з’ясувалося, про трьох учасників вишколу вже були статті у Вікіпедії, тож після вишколу вони доповнилися такими необхідними світлинами».

WMUA Wikitraining for Teachers 16 April 2016 3915

Леонід Овчаренко про соціальну й організаційну структуру Вікіпедії

Світлана Дячок, вчитель зарубіжної літератури із Тернопільщини: «Не випадково Вікітренінг проводили у період найрізнобарвнішого весняного цвітіння. Червоноокі тюльпани налаштовували на серйозність навчання, білосніжні вишні – на безкінечну протрібність інформації (важливої) у нашому сучасному соціапросторі, а бузок, який ось-ось вибухне скупченням кольору та запаху, – вселяв надію в те, що кожен із нас, початківців на лоні Вікіпедії, згодом стане достойним вікіпедистом, щоби, ні в якому разі не заплямувати честь справді талановитих вікіпедистів-тренерів, завдяки яким простір, непізнаний нами до цих пір, став рідним щоденним потрібним!!!»

WMUA Wikitraining For Teachers 15 April 2016 06

WMUA Wikitraining For Teachers 16 April 2016 67Андрій Гриценко, вчитель історії, кандидат педагогічних наук із Сумщини: «Завжди було бажання не лише читати Вікіпедію, що роблю регулярно, але й брати участь у наповненні інформації до неї. Участь у вікітренінгу дала поштовх до цього. Вдячний всім організаторам за участь у великій та корисній справі. Дуже цікаво. Також великі перспективи відкриває залучення учнів і студентів до написання статей».

Світлана Бак, вчитель зарубіжної літератури із Кіровоградщини: «Найтяжча аудиторія – це вчителі та викладачі, адже кожний з нас вчить дітей чи студентів кожного дня. На тренінгу кожний із виступаючих не просто надавав інформацію – дійсно вчив, розкривав невідомий світ перед нами, тими, хто звик знати все на уроці. Ми відчули, яку глибу знань приховує Вікіпедія. Наскільки багато вже зроблено. І яка честь долучитися до цієї роботи. Зрозуміла, що майбутнє за Вікімедією, її проектами. Створення підручників гуртом нарешті може звільнити учнів від підручника, який вимагає ще іншого підручника, додаткової інформації, пошуку матеріалу ще десь. Бо тут буде все, що потрібно для вивчення, аналізу, практичної роботи, яку просто так не “позичиш” на чужих сайтах. Мої вчителі районної творчої групи зарубіжників зацікавились Вікіпедією, наступне засідання буде присвячене редагуванню та створенню статей».

 

 

Більше фото із заходу та презентації

 

Опубліковано у Наука і освіта, Уроки вікі | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Вікітренінг для педагогів: післямова

  1. Kovbasenko коментує:

    Дуже потрібна справа! Цей державотворчий захід був би неможливим без ініціативи Радника УАВЗЛ і діяча Вікіпедії Валентини Іванівни Кодоли

    Подобається

  2. Сповіщення: Обличчя Вікіпедії, історія третя: Валентина Кодола | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s