Конкурс створення якісних статей з фізики та астрономії WikiPhysContest-2016 продовжено!

Ще раз вітаємо всіх фізиків, астрономів, а також шанувальників цих наук на сторінках блогу Вікімедіа Україна!

Приємна новина для всіх, хто бере або планує взяти участь у нашому конкурсі WikiPhysContest-2016! Зважаючи на багато вихідних на початку травня і поки не надто велику кількість дійсно якісних статей написаних в рамках конкурсу, організаційний комітет конкурсу продовжив термін написання статей до 14 травня — Дня астрономії в 2016 році! До 23:59 вказаної дати ви маєте змогу створювати статті, поліпшувати вже створені, збагачувати їх якісними зображеннями, джерелами і робити все для своєї перемоги!

Наш конкурс значною мірою відображає те, чим живуть його учасники. Так, в рамках конкурсу було створено серію статей про надактуальний після відкриття гравітаційних хвиль в цьому році напрям — спостережувальну гравітаційнохвильову астрономію.

А вчора світ і Україна відзначали роковини аварії на ЧАЕС, 30 років. Мабуть, десь у ноосфері ця тема зрезонувала з проведенням нашого конкурсу, і в рамках WikiPhysContest-2016 була створена дуже детальна стаття про дозиметрію, науку що, мабуть, значно більше почала цікавити українців після цієї трагедії: Дозиметрія

Цікаво також, що Вікімедіа Україна виконуючи свою місію — сприяти розповсюдженю вільних знань — організувала поїздку в зону відчуження в 2013 році, звідки учасники привезли чималу кількість фотографій під вільними ліцензіями (в Україні ще триває боротьба, аби ці твори були дійсно вільними), які були завантажені у Вікісховищі і використані для ілюстрації, наприклад, статті про новий саркофаг над ЧАЕС.

Однак закінчимо на більш оптимістичній ноті. В рамках конкурсу була також створена стаття про одну із суперземель — екзопланет, максимально подібних до нашої рідної Землі. Kepler-452b — екзопланета на відстані 430 пк, досить далеко звісно, однак індекс подібності до Землі — 0.83 — більший, ніж будь-якої іншої планети в нашій Сонячній системі, тому цілком можливо, що вона колись стане нашим новим домом, який, мабуть, наступні покоління берегтимуть краще, ніж ми Землю.

Ну а а поки ще раз запрошуємо до участі в конкурсі! Вас, звісно, чекає жорстка конкуренція, учасники створили вже 52 статті в рамках цього конкурсу, деякі з них, як от стаття про згадану екзопланету, за розміром сягають вже понад 100 кб — а це десь 15 сторінок А4 шрифтом 12-го розміру! Тому наполегливості, терпіння та успіху Вам! 😉

Анімована концептуальна ілюстрація планети Kepler-452b в уяві художника Тіма Пайла (Tim Pyle, NASA Ames/JPL-Caltech).

About tiredducky

Шукаю і знайду
Опубліковано у Конкурси, Поточні події | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s