У Кіровограді відбувся вікітренінг для педагогів

автор фото — Олександр Шовенко, CC-BY-SA-4.0

29—30 травня у Кіровограді п’ятнадцять педагогів пройшли тренінг з редагування та використання Вікіпедії. За два дні учасники віківишколу дізналися, як працює Вікіпедія і що стається, коли її редагують, як створити статтю у згоді з правилами енциклопедії і як можна використовувати вікіпроекти в навчальному процесі. Кожен учасник і учасниця створили по статті, бо саме це було запорукою успішного проходження вишколу.

Найбільше запитань традиційно виникло про те, як додати зображення у статті Вікіпедії, тож тренери показали, як розмістити свої фото у Вікісховищі, і пояснили, в яких випадках можна завантажувати невільні зображення у саму Вікіпедію. Ще один камінь спотикання — сайти, на яких зазначено про дозвіл «на використання своїх матеріалів за умови подання гіперпосилань». На жаль, для Вікіпедії такого формулювання замало, адже сама вона розповсюджується на умовах ліцензії CC BY-SA 3.0, що чітко включає і комерційне використання. Тож найкращий спосіб написати статтю — одразу відмовитися від спокуси узяти чийсь текст цілком, натомість описавши предмет своїми словами.

Учасники віківишколу висловили бажання так чи інакше долучити своїх учнів до покращення статей у Вікіпедії, Вікісловнику чи Вікімандрах. Ми завжди «за» і готові всіляко підтримувати ваші починання 🙂

автор фото — Олександр Шовенко, CC-BY-SA-4.0

автор фото — Олександр Шовенко, CC-BY-SA-4.0

автор фото — Олександр Шовенко, CC-BY-SA-4.0

автор фото — Олександр Шовенко, CC-BY-SA-4.0
Автор фото — Олександр Шовенко, вільна ліцензія CC-BY-SA-4.0. Більше світлин — у Вікісховищі.

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Поточні події | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s