Вікіпедія продовжує поповнюватися музикою Миколи Лисенка

На сторінках Вікіпедії з’явилися аудіозаписи фортепіанних творів класика української музики Миколи Лисенка у виконанні відомого українського композитора і піаніста Олександра Козаренка. Деякі з цих творів записані уперше.

Олександр Козаренко, фото Юрія Булки (cc0)

«Ми живемо між скарбами. Не щодня ми слухаємо музику Миколи Віталійовича Лисенка. Але не один європейський народ віддав би дуже багато, щоб мати такі сторінки у своїй історії музики», — стверджує Олександр Козаренко.

Піаніст записав у 2012 р. цілу низку фортепіанних творів Лисенка, серед яких не лише такі відомі шедеври, як Друга фортепіанна рапсодія чи Мрія «На солодкім меду», але й дещо унікальне — це цикл п’яти п’єс із лейпцизького зошита, які раніше ніколи ніхто не записував. Окрім того, серед записів Лисенкова фортепіанна соната фа мінор, яка заслуговує на популярність не меншу, а може й більшу, ніж так часто виконувана Друга рапсодія, а також Концертний полонез Ля мажор.

Звукорежисер-акустик Іван Огар, який записував гру Олександра Козаренка у концертному залі Львівської філармонії, вважає: «Необхідність популяризації української класичної музики назріла як ніколи, бо в час національного відродження національна культура та її поширення відіграє чи не основну роль».

Друга частина фортепіанної сонати Миколи Лисенка, виконує Олександр Козаренко, звукорежисер Іван Огар, ліцензія CC BY-SA 3.0.

Виконавець та звукорежисер надали дозвіл на публікацію записів на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства – Поширення на тих самих умовах у Вікісховищі. Записи завантажено у високоякісному форматі FLAC.

Таким чином сторінки у Вікіпедії про Миколу Лисенка продовжують поповнюватися аудіозаписами виконань його творів, і до цієї справи долучаються видатні музиканти України і закордону. Раніше, завдяки дозволу від міжнародного проекту Ukrainian Art Song Project, записи ряду вокальних творів українських композиторів (зокрема Лисенка) потрапили на сторінки Вікіпедії. До цієї справи долучались також студенти і студентки Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, а також Факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

About YurB

http://diasp.eu/u/yurb
Опубліковано у Вільні ліцензії, Культура і мистецтво | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s