Вікіекспедиція місцями пам’яті Івана Миколайчука

Проект «Вікіекспедиції» триває постійно: ви можете подати заявку на фінансування невеликої мандрівки, за умови, що добуті матеріали опиняться у Вікіпедії та Вікісховищі. До вашої уваги звіт зі ще однієї Вікіекспедиції.

Багатьма видатними постатями славиться Буковина. Мало не найвідомішим сином свого краю є Іван Миколайчук, видатний актор, режисер і сценарист — серце українського поетичного кіно. Цього року Іванові мало б виповнитися 75 років. З цієї нагоди у його рідному селі та по усій Буковині 15 червня та впродовж наступного тижня проходили заходи зі святкування та вшанування пам’яті великого актора. То ж в рамках Вікіекспедиції двома шанувальниками творчості Миколайчука з Харкова було вирішено відвідати усі ці події.
Церква у Чорториї 05.jpg  Миколайчук - Фест 79.jpg
Програма вшанування пам’яті актора цього року дуже широка: Нацбанком видано ювілейні 2 гривні з зображенням Миколайчука, а також надруковані марка і конверт. Урочисте погашення відбулося одразу у трьох місцях: Києві, Чернівцях та Чорториї (рідному селі Івана), на яких були присутні актори та режисери, відомі співпрацею з Миколайчуком, співаки та політичні діячі, як-то Міністр культури України та голови Чернівецьких облради, облдержадміністрації, міста тощо. Окрім того, Чортория відома щорічним фестивалем «На гостини до Івана», який проводиться в день народження актора. А цього року ще й започатковано фестиваль кіно і пісні, який  називається «Миколайчук-Фест».

Усі ці заходи були відвідані в рамках Вікіекспедиції. Велика відстань між місцями прведення урочистих заходів не завадила нам побувати у Чернівцях на урочистому погашенні ювілейної марки, у Чорториї на фестивалях «На гостини до Івана» та «Іванова Переберія», у Вижниці та Розтоках (де знімався фільм Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою») на фестивалі «Миколачук-Фест», та завітати до Чернівецького обласного краєзнавчого музею, де демонструвалась спеціальна експозиція, присвячена Іванові. Повертаючись додому, члени Вікіекспедиції встигли відвідати Байкове кладовище у Києві та покласти квіти на могилу Миколайчука. Протягом вікіекспедиції було побачено та відзнято на фото та відео усі вищеназвані події, а також історичні і архітектурні пам’ятки Чорториї, Вижниці та Розток, таких як, наприклад, старовинне єврейське кладовище у Вижниці.


Зібраний фото- та відеоматеріал став основою для створення нових статей у Вікіпедії та значно доповнив вже наявні сторінки, в першу чергу, присвячені діячам культури, які брали участь у вищевказаних заходах. Детальніше про результати вікіекспедиції можна дізнатися на сторінці звіту.

Миколайчук-Фест їде у Розтоки 20.jpg Урочистості у Чернівцях з нагоди 75-річчя Івана Миколайчука 90.jpg
Але найбільшим результатом цієї подорожі стало осмислення та новий погляд на ту колосальну спадщину, яка дісталася українцям та усьому світу від Івана Миколайчука, та відкриття нами, слобожанами, крізь призму його постаті чудового та мальовничого краю — Буковини, яка окрім багатого історичного минулого, ми сподіваємось, відкриє у майбутньому увесь свій туристичний та рекреаційний потенціал.

Миколайчук - Фест 36.jpg

Автор фотографій — Yadigshonuff, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0.

Опубліковано у Вікіекспедиції, Культура і мистецтво, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s