Вікіекспедиція Дністровським каньйоном

3 — 5 червня 2016 року відбулась вікіекспедиція до Дністровського каньйону. По поверненню її учасники збагатили Вікіпедію новими статтям та унікальними фото- та відеоматеріалами.

У складі експедиції були три ентомологи: Марина Калюжна, Ганна Нужна, Катерина Мартинова та фотограф і оператор безпілотного літального апарату — Євгеній Кобзєв.

Дорога з Києва до кінцевої точки маршруту — НПП «Дністровський каньйон» — розтяглася на довгі 9 годин, проте була насичена чудовими краєвидами, історичними пам’ятками та добрим часом, проведеним у компанії близьких друзів та колег. Під час перебування у самому каньйоні ентомологи брали часть у з’їзді Х Львівської ентомологічної школи: робили наукові доповіді та слухали колег, спілкувались, обмінювались досвідом та вивчали місцеву фауну та флору.

В урочищі «Червоне», де проходила ентомологічна школа, були відзняті місцеві пам’ятки — руїни Червоногородського замку та домініканського костелу Вознесіння Діви Марії.

Червоногородський замок, загальний вигляд. Фото: GeneMrRoboto, CC BY-SA 4.0

Червоногородський замок, загальний вигляд. Фото: GeneMrRoboto, CC BY-SA 4.0

Завдяки екскурсії Дністровським каньйоном, що відбулась протягом цілого дня 4 червня та охопила біля 10 кілометрів маршруту, учасникам вікіекспедиції вдалось побачити неймовірну красу місцевої природи, а також зустріти багатьох цікавих тварин.

Обстеження водойми у пошуках комах та інших тварин. Фото: Marinka kma, CC BY-SA 4.0

Обстеження водойми у пошуках комах та інших тварин. Фото: Marinka kma, CC BY-SA 4.0

Дані, що були зібрані під час експедиції, стали основою для ентомологічних статей у Вікіпедії. Так, наприклад, до української Вікіпедії вперше додано відомості про ос-блискіток — родини металево забарвлених Chrysididae та декількох видів цієї родини (Chrysis fulgida, Chrysis zetterstedti, Chrysis pulchella, Stilbum cyanurum, Parnopes grandior, Hedychrum nobile), створено сторінки про їздців родини Ichneumonidae та підродин Anomalоninae (Ichneumonidae) та Aphidiinae (Braconidae). До Вікісховища також завантажено низку високоякісних фотографій комах та коректний опис.

Оса-блискітка харчується на квітах букашника. Фото: Мартинова Катерина, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Оса-блискітка харчується на квітах букашника. Фото: Мартинова Катерина, вільна ліцензія CC BY-SA 4.0

Впродовж дороги додому учасники експедиції відвідали ряд історичних пам’яток: костел св. Станіслава та Стару ратушу в м. Чортків, Церкву Покрову Пресвятої Богородиці у с. Сутківці, Меджибізький замок у м. Меджибіж, Домініканський костел Успіння у м. Летичів та деякі інші.

Покровська церква (Сутківці), фото з БПЛА. Фото: GeneMrRoboto, CC BY-SA 4.0

Покровська церква (Сутківці), фото з БПЛА. Фото: GeneMrRoboto, CC BY-SA 4.0

Фото- та відеозйомка за допомогою безпілотного літального апарату надала можливість отримати панорамні огляди пам’яток та відзняти захоплюючі відео, що були завантажені до Вікісховища:

Круговий огляд руїн Червоногородського замку. Фото: GeneMrRoboto, CC BY-SA 4.0

Завдяки таким подорожам кожен може відчути наскільки красивою та різноманітною є Україна, скільки неймовірних місць можна побачити мандруючи нею навіть протягом кількох днів. Для професійного вченого такі експедиції — це не лише можливість отримати нові дані щодо групи тварин чи рослин, яку вони вивчають, це також нагода побачити зміну природно-кліматичних умов та ландшафтів у межах України.

Отримані під час Вікіекспедиції фото- та відеоматеріали вже стали основою для написання енциклопедичних статей, проте велика частина з них ще буде внесена до Вікіпедії, адже наукова обробка даних потребує часу та кропіткої праці дослідників. В цілому, вікіекспедиція до Дністровського каньону показала свою високу ефективність та надихнула всіх учасників на нові мандри та наукові здобутки.

З повним звітом Вікіекспедиції Дністровським каньйоном можна ознайомитись на сайті Вікімедіа Україна.

Опубліковано у Вікіекспедиції, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s