Результати Europeana Art History Challenge у Вікіпедії

У Вікіпедіях різними мовами пройшов великий музейний конкурс з акцентом на Вікіданих.

File:Europeana Art History Challenge.webm

У Вікісховищі доступне відео про результати і переможців Art History Challenge.

Упродовж шести тижнів у Вікіпедії та Вікіданих тривав конкурс Art History Challenge. Розпочавшись під назвою Europeana 280, ця кампанія мала на меті розповісти людям про спільний художній спадок країн Європи, заохотивши до написання статей у Вікіпедії про найбільш важливі твори. Кожну з 28 країн-членів ЄС було запрошено номінувати 10 творів мистецтва, що зберігаються в країні і які є важливими для європейського мистецького руху, на створення про них статей. У результаті долучилися не лише країни ЄС, а й Норвегія, а статті було написано й мовами інших країн також.

На початку змагання було визначено 472 статті, що вже існували у Вікіпедіях 39-ма мовами (у середньому 12 статей кожною мовою). На перше липня, по закінченню змагання, статей уже понад 1300 — у середньому 34 кожною мовою. Таким чином, це найбільше музейно-вікіпедійне змагання, перший конкус з акцентом на Вікіданих та друга за величиною перекладацька подія після конкурсу статей CEE Spring.

Але найважливіший результат конкурсу — волонтери-учасники з усієї Європи дізналися більше про історію мистецтва країн одне одного і допомогли донести цю інформацію до ширшої громадськості.

Оскільки статті про твори мистецтва прив’язано до репозиторію Вікіданих, тепер є можливість робити статистичні запити — і візуалізувати колекції — новими способами. Наприклад, наносити їх на інтерактивну часову лінію.

Screenshot by Liam Wyatt, Europeana.

Знімок екрана, Liam Wyatt, Europeana.

Більше того, можна робити запити щодо фактів, які навіть не включені в оригінальні метадані — завдяки інстументу «доданого значення», що було б неможливо без зв’язаних відкритих даних. Наприклад, ось інтерактивна мапа, що показує місця народження митців, що створили дані твори.

Screenshot by Liam Wyatt, Europeana.

Знімок екрану, Liam Wyatt, Europeana.

(Дякуємо Antoine Courtin з Франції за створення цих візуалізацій з використанням Wikidata Query Service)

Переможцем змагання став користувач Спасимир із Семтемврі (Болгарія). Він додав величезну кількість матеріалів — написав 58 нових статей і ще 31 переклав у болгарській Вікіпедії! Останні три роки Спасимир працює над оцифрованими колекціями фотографій у Державному архіві Болгарії. Тому його улюбленим твором стала акварель зі збірки ботанічних ілюстрацій 18 століття, Choix des plus belles fleurs, що була включена до списку творів від Ліхтенштейну (див. також на сайті Europeana).

Drawing by Pierre-Joseph Redouté, public domain/CC0.

Малюнок П’єра-Жозефа Редуте, суспільне надбання.

Другим у цьому змаганні став Бенгт Убергер (користувач Boberger) зі Стокгольма (Швеція), він написав у шведській Вікіпедії десятки статей, і також додавав описи у Вікіданих шведською, фінською, німецькою, італійською, норвезькою, португальською, латвійською, данською та польською мовами! Це допомагає покращити пошук цих творів і Europeana сподівається використати ці переклади у результатах власного пошуковика. Оскільки найбільше Бенгту подобається писати шведською, він виокремлює картину Паули Модерзон-Бекер 1906 року із вибірки Німеччини: Автопортрет на шосту річницю шлюбу (див. також на сайті Europeana).

Painting by Paula Modersohn-Becker, public domain/CC0.

Картина Паули Модерзон-Бекер, суспільне надбання.

На третьому місці — Маріса (користувачка MarisaLR) з Барселони (Іспанія). Її метод — використовувати новий інструмент перекладу вмісту для створення статей в астурійській, каталонській та іспанській Вікіпедіях. Звичайно, деякими мовами з’явилося більше статей, ніж іншими. Не дивно, що найбільше їх було створено в англомовній Вікіпедії, але завдяки роботі Спасимира і Маріси, болгарська та астурійська Вікіпедії займають 2 і 3 місця відповідно. Нещодавно роботу Маріси над покращенням якості матеріалів про Європейський Союз відзначила спільнота каталоської Вікіпедії. Її улюбленим твором, про який написала статтю, стало Місто Августа Стріндберга (1903) у підбірці від Швеції (див. також на сайті Europeana).

Painting by August Strindberg, public domain/CC0.

Картина Августа Стріндберга, суспільне надбання.

Особливої згадки заслуговує четвертий призер, Ніколас Віньєрон (користувач VIGNERON) з Ренна (Франція), про якого був допис у блозі Вікімедіа, він розпочав роботу від початку змагання, додаючи описи картин у Вікіданих бретонською мовою.

Окрім загальних і національних призів від Europeana, Вікімедіа Швеція разом зі Шведською національною галереєю та Вікімедіа Норвегія разом з Норвезькою національною галереєю надали заохочувальні призи. Їх отримали Джейн Дарнелл (користувачка Jane023) з Нідерландів, що написала найкращу статтю про картину жінки-художниці (Хрещення у церкві Танума, Гаррієт Баккер, 1892) із підбірки Норвегії, та Рітта Аустере з Фінляндії, яка додала 400 тверджень у Вікідані, ставши таким чином найактивнішою новозареєстрованою волонтеркою руху Вікімедіа.

Painting by Harriet Backer, public domain/CC0.

Картина Гаррієт Баккер, суспільне надбання.

Також важливо, що у змаганні взяли участь волонтери з-поза країн, безпосередньо залучених до Europeana 280. Наприклад, Арміне Агаян з Вірменії та Андрій Курбико з України написали чимало статей про твори мистецтва у вірменській та українській Вікіпедії. А до наслідків Art History Challenge належить і те, що TED Speakers Challenge використовує чимало інструментів, розроблених для слідкування й оцінки Art History Challenge.

Джерело: “Europeana Art History Challenge finishes“, Liam Wyatt/Wittylama, Europeana, у блозі Вікімедіа


Europeana.eu — некомерційний інтернет-портал культурного надбання Європи, де розміщуються оцифровані матеріали із понад 3 тисяч музейних, архівних установ, серед яких Рейксмузей, Британська бібліотека і Лувр.
Nota bene: Скановані копії картин, що перебувають у суспільному надбанні, не є самостійними творами.

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Конкурси, Поточні події | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

%d блогерам подобається це: