Бельгія більше не значиться у списку країн, де відсутня свобода панорами. 15 липня набув чинності закон, що дозволяє фото- та відеозйомки будівель та скульптур, які постійно знаходяться в громадському місці, та подальшу їх публікацію. При цьому авторські права не вважаються порушеними.
У Бельгії, на відміну від, наприклад, Нідерландів, Німеччини чи Великої Британії, донедавна не було свободи панорами. Це означає, що фотографії будівель та творів мистецтва у публічних місцях, чиї автори не померли 70 чи більше років тому, не можна було вільно публікувати, оскільки не сплив термін охорони авторського права.
16 червня більшістю голосів парламенту Бельгії було прийнято поправку до закону про авторське право, що тепер дозволяє ілюструвати статті у Вікіпедії такими фотографіями: наприклад, фото відомих Атоміуму та будинків авторства Віктора Орта. Окрім переваг для Вікіпедії, це дозволить вільно та в рамках закону створювати та поширювати фотографії будівель та міських скульптур.

Атоміум — національний бельгійський символ і визначна пам’ятка Брюсселя. Автор: Mcsdwarken, CC BY-SA 3.0
Не дивно, що для «Вікімедіа Бельгія» нове положення стало приводом для святкувань. «Мистецтво є важливим елементом, що збагачує життя людей. Ми, бельгійці, скеровуємо публічні кошти на придбання та розміщення творів мистецтва у щоденному оточенні. Суть ідеї такого мистецтва у тому, що воно має бути частиною публічного простору, бути доступним та не бути забороненим до використання», — йдеться у прес-релізі організації.
15 липня поправка набула чинності, і це стало підставою для відновлення зображень у Вікісховищі, що раніше були вилучені. Майже 1500 зображень з Бельгії тепер можна додавати до статей у Вікіпедії.
Щиро вітаємо бельгійців! В Україні, натомість, свободи панорами досі немає, а з Вікісховища продовжують вилучати сотні фотографій будівель і скульптур, зроблених в Україні.
29 грудня 2014 року було зареєстровано законопроект, співавторами якого є народні депутати України Тарас Юрик та Тарас Кремінь, який узаконить свободу панорами в нашій державі. У ньому пропонується законодавчо врегулювати право вільно створювати та розповсюджувати зображення та відео творів образотворчого, ужиткового мистецтва, архітектури, містобудування і садово-паркового мистецтва, що знаходяться у громадських і публічно доступних місцях. Обов’язкова умова такого вільного використання – зазначення авторів твору архітектури чи мистецтва, що відтворюється. Законопроект був схвалений профільним Комітетом, однак так і не ставився на голосування у Верховній Раді. Варто брати приклад з передової європейської держави, чи не так?