7-й Одеський міжнародний кінофестиваль

«Вікімедіа Украна» вже не один рік пропонує вікіпедистам, що мають хист до фотографії та бажання публікувати свої роботи під вільною ліцензією у Вікісховищі, можливість отримати акредитацію або оплату вхідних квитків на масові заходи та значимі події. Також подібне сприяння можуть отримати вікіпедисти, що виступають в ролі журналістів для Вікіновин та заповнюють певні лакуни у Вікіпедії новою актуальною інформацією. В результаті Вікіпедія, і не тільки її український розділ, допопвнюються новими знаннями. До вашої уваги допис від вікіпедиста, акредитованого на Одеський кінофестиваль.

7-й Одеський міжнародний кінофестиваль проходив з 15 по 23 липня 2016 року. Як і Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», він є однією з найбільших кіноподій в Україні та в Східній Європі. Це стартовий майданчик для молодих талантів українського кіно, платформа для показів робіт українських кінокласиків, таких як Кіра Муратова, яка цьогоріч особисто презентувала свій фільм «Чутливий міліціонер» (1992). З кожним роком програма фестивалю стає все більшою: цього року Одеса отримала понад 900 заявок з 75 країн світу — це 1/3 від кількості всіх держав світу.

Hampton3

Крістофер Гемптон

Для вікіпедистів Одеський кінофестиваль — це можливість відвідування показів фільмів (минулих або майбутніх номінантів/переможців світових кінофестивалів та премій, у тому числі премії «Оскар»), що може мотивувати до написання статей про ці фільми та їх окремих розділів, таких як «Сюжет» (стислий переказ змісту фільму), чого дуже не вистачає українській Вікіпедії.

Також це участь у прес-конференціях, можливість познайомитись з кіномитцями та сфотографувати їх, особливо тих, у кого відсутнє фото у Вікіпедії. Наприклад, цього року вікіпедистом, акредитованим на ОМКФ-2016 було зроблене фото Крістофера Гемптона — відомого британського драматурга, письменника, поета, кінорежисера, сценариста, лауреата премії «Оскар» за найкращий адаптований сценарій, а попередніми роками — фото японської акторки Кірін Кікі, ізраїльської режисерки, володарки «ізраїльських Оскарів» Тальї Лаві.

У рамках фестивалю у Вікіпедії мною було створено понад 40 статей, а головна стаття — 7-й Одеський міжнародний кінофестиваль — стала кандидатом у вибрані списки (статті з високим рівнем викладу матеріалу), через що, отримавши статус, може слугувати взірцем для користувачів, які прагнуть такогож статуса для своїх статей про події такого характеру.

Hampton5

Крiстофер Хемптон, Ребекка О’Брайен, Єва Нейман на відкритті 7-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Tsilyk4

Українська режисерка Ірина Цілик

Salome Demuria2

Грузинська акторка Саломе Демурія

Автор фото: Григорій Ганзбург,
 [CC BY-SA 4.0 ]

Див. також:

Опубліковано у Культура і мистецтво | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s